The Fosters LGBT konulu TV Dizisi

Ana SayfaGay LGBT Diziler

The Fosters LGBT konulu TV Dizisi

The Fosters LGBT konulu TV Dizisi Dizi 2013-2018 yılları arasında yayınlandı. Gay, lezbiyen ve trans bireyleri konu alan çok iyi bir dizidir. LGBT dr

Aramızaki Görünmez Bağlar The Invisible Thread LGBT Film
Fathers (2016) LGBT Gay Aile Temalı Film
Love Class Güney Kore LGBT Temalı BL Dizi

The Fosters LGBT konulu TV Dizisi Dizi 2013-2018 yılları arasında yayınlandı. Gay, lezbiyen ve trans bireyleri konu alan çok iyi bir dizidir. LGBT drama, aşk kategorisindeki dizide ağırlıklı olarak cinsel yönelimler işlense de aşağıda bahsedeceğim gibi aile bağları, bir aile olamanın önemi de işleniyor. Özellikle aile olmak için illa çocuk doğurmak ya da biyolojik olarak çocuk sahibi olmak gerekli midir? Gibi soruların cevabı da var. Ayrıca toplumun insana, cinsel kimliklere, farklı ırklara karşı yanlış bakış açısı ve ayrımcılığı da dizi de izleniyor.

Saçma sapan televizyon dizileri ve dijital platformların işe yaramaz dizilerinin karmaşasında izleyebileceğiniz en iyi dizilerden biridir. Dizinin bitmiş olması ya da eski olması sizi yanıltmasın, eski yapımlar her zaman iyidir. Şimdi diziye geçelim.

The Fosters 2013 LGBT konulu TV Dizisi

Lena ve Stef evli lezbiyen çift Lana’nın ilk evliliğinden (Mike) olan erkek çocuğu Brandon ile birlikte evlatlık aldıkları Mariana ve Jesus ile birlikte mutlu bir şekilde yaşamaktadırlar. Mike ile de araları iyidir. Stef ve Mike polis olarak aynı birimde çalışmaktadırlar. Lana, günün birinde suç işlemiş yetim babası tarafından terkedilmiş Callie ile tanışır ve kardeşi Jude ile birlikte onları da evlat edinirler. Aile kalabalıklaşır ve evlat edinirken ve sonrasındaki sorunlar, aile fertlerinin birbirleri arasındaki ilişkilerini ele alan filmin IMdB puanı 7.9 olarak verilmiş.

The Fosters LGBT konulu TV Dizisi

The Fosters 2013

Filmde farklı kültürdeki, farklı cinsel yönelime sahip insanların barış ve huzur içinde bir birlerini dışlamadan ve lanetlemeden bir arada nasıl yaşadıklarını anlatır bu açıdan filmin verdiği mesaj önemsenmeli. Lena ve Stef ailesine bağlı, düzgün işleri olan; kuralları ve ailelerine olan bağları ile yine düzgün yaşantıları ile örnek birer lezbiyen çifttir. Yani akıllardaki “sakın” ve “aşırı” imajının yanlış olduğunu seyirciye gösterir. Jude ve Connor gay gençlerdir. Yine bu cinsel eğilimin normal bir biyolojik süreç olduğunu, sapkınlık olmadığını örneklerler.

The Fosters LGBT konulu TV Dizisi

The Fosters

Diğer yandan Callie’nin transgender (yetimlerin grup evinden tanıdığı) Cole yine cinsiyet ayrımı yerine anlayış ve infazsız yargılama yapmadan yaşamaya insnaları çağıran önemli bir model. Diğer yandan, Japon, zenci, Afroamerikan insanların birbirleri ile olan ilişkileri cinsiyet ayrımı kadar ırk ayrımının da yanlış taraflarını dizi seyircilerine gösteriyor. Callie-Brandon, Jude-Conner çiftleri ile aşkın cinsel yönelimi güzel anlatıyor.

LGBT Filmler

Daha fazla LGBT film ve dizi izlemek ister misin? TIKLA

Aileler arasındaki kopuşların nedenini ve sevgi bağlarını; ailenin ve aşkın önemini; dinin, ırkın; cinsel yönelimin önemli olmadığını anlatan harika bir dizi. Yine gençlik hataları ve bu hatalara yaklaşım ve herkesin birbirini anladığı sıcacık bir aile ortamı da filmin diğer çekici yanı.

Puanlama

7.8
TOPLAM PUAN
Senaryo: 8
Oyunculuk: 8
Müzik: 8
Akıcılık: 8
Görüntü: 7
The Fosters kategorisindeki en iyilerden

Yorumlar

WORDPRESS: 0