The Thing About Harry (2022) LGBT Temalı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

The Thing About Harry (2022) LGBT Temalı Film

Harry, eskiden Sam ile çok alay eden, sürekli onu aşağılayan homofobik biridir. Bu nednele Harry'yi almaya gönülsüz gönülsüz gidecektir.

Semantic Error: The Movie (2022) LGBT Film
Slon Elephant LGBT Temalı BL Film
Sublime 2022 LGBT Gay Temalı Film

The Thing About Harry 2022 Amerikan yapımı LGBT, gay t emalı film. Film her ne kadar BL (boys’ love) temasını tam olarak konu etmese de BL filmler kategorisinde de değerlendirilebilir. LGBT gay temalı filmler, gay aşk, romantik komedi, cinsel kimliğini keşfetmek gibi temaları da filme dulmam mümkün. Şimdi filmin konusuna ve kısa bir özetine geçelim.

Yukarıdaki düğmelere dokunarak en popüler LGBT temalı filmler ve diziler kategorilerine erişebilirsiniz. Site menüsünde dah afazla kategori ve içerik olduğunu unutmayın. Ne düşündüğünüzü önemsiyoruz, yorumlarınızı ve önerilerinizi benliyoruz.

The Thing About Harry (2022) LGBT Temalı Film

Eş cinsel birey Sam siyaset bilimi üzerine yüksek lisansını yapmaktadır. Genel olarak haraketsiz ve durağan bir yaşamı vardır. Çok yakın olduğu kız arkadaşı ile de oldukça mutludur. Tam bu sırada babasının ısrarı üzerine liseden hiç sevmediği arkadaşı Harry’yi çok uzak bir terminalden alması gerekecektir. Harry, eskiden Sam ile çok alay eden, sürekli onu aşağılayan homofobik biridir. Bu nednele Harry’yi almaya gönülsüz gönülsüz gidecektir.

The Thing About Harry (2022) LGBT Temalı Film
The Thing About Harry (2022)

Sam, eski arkadaşının artıkeskisi gibi olmadığını bütün eski saçma tavırlarını bıraktığını kendisi ile uğraşmadğını farkeder. Birlikte uzun yolda iyi arkadaş olurlar. Harry de erkeklere ilgi duymaktadır. Kendini pan seksüel olarak nitelendirir. İki eski arkadaş arasında çetin bir rekabet başlamıştır bile.

Birbirlerini çok istemelerine karşın bir yandan da kendilerini rakip olarak gören iki eski arkadaşk acaba bütün önyargılarını, kişisel çekişmeleri bırakıp birlikte olabilecek midir?

Filmin İncelemesi ve Yorumu

LGBT, gay, eş cinsel aşk, sevgili ya da eş cinsellik konulu film daha çok iki arkadaşın eskiye dayanan anlaşmazlıkları ile birbirlerine bir türlü yaklaşamamalarını konu ediniyor. İkisi de aslında birbirlerindne hoşlansa da bunu belli etmeyi beceremiyorlar ve başka bir partner buluyorlar. Harry eskisi gibi değildir ve Sam onun hakkında çok yanıldığını öğrenecektir.

Genel olarak BL izleyici kitlesinin ötesinde bir yapım. Bol makyajlı ve seçme oyuncuların rol aldığı lise ya da üniversite BL filmlerinin ötesinde oyuncu seçimi, mekanlar, iletişim dili gerçek insanları ve toplumu yansıtıyor. Filmdeki diyaloglar insanların birbirini anlamaktaki zorlukları üzerine. Film müzikleri ise oldukça başarılı. Tabii ki filmin sonundaki mutluluk ve bir araya gelme teması oldukça kalıp bir yapıya sahip.

Dizi puanlaması IMDb

6.8
TOPLAM PUAN
Screenplay: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 6
Oyunculuk: 7
Müzikler: 7
LGBT Tema: 7
The Thing About Harry (2022) Puanlaması

Yorumlar

WORDPRESS: 0