The Umbrella Academy Dizisi Konusu Sen de İzle

Ana SayfaFilm Dizi

The Umbrella Academy Dizisi Konusu Sen de İzle

Sir Reginald Hargreeves 1989 yılında aniden doğum yapan onlarca kadının çocuklarını alarak (çalarak) kurduğu Şemsiye Akademisi altında yetiştirir. Süper güçlere sahip bu çocuklar ileride dünyayı yaşayacağı sondan kurtaracaktır.

Mary & George (2024) Tarihi Gay Dizisi Konusu, Karakterleri
Smiley (Smile) 2022, Netflix LGBT Temalı Dizisi
La Casa de Papel 5. Son Sezon 6. Bölüm ve İnceleme

TheThe Umbrella Academy Dizisi Konusu. (Şemsiye Akademisi) Netflix orijinal yapımı dizilerden. Süper kahraman dizileri ya da süper güçlere sahip insanların birbiri ile savaştığı; başkalarının da onları avladığı dizileri çok izledik. The Umbrella Academy (Şemsiye Akademisi) biraz daha macera, komedi odaklı bir dizi olarak karşımızda. Tabii ki aksiyon ve yine klasik iyi güç kötü güç çatışmasını da göreceğiz.

Netflix’in çizgi roman uyarlaması The Umbrella Academy biraz X Man’i andırıyor. 3. sezonda zamanın akışı mı değişti yoksa paralel evrene mi geçtirler? İlk bölümde bu soru merak ediliyor. Zamanda yolculuk karmaşıklığa neden olmaya devam ediyor. 3. Sezonda dede paradoksu (büyükbaba paradoksu) üzerine.

Daha fazla film, dizi gibi yüzlerce içerik için yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Yazar olarak sitede içerik üretmek isterseniz kırmızı düğmeye dokunabilirsiniz.

The Umbrella Academy Dizisi Konusu Sen de İzle

The Umbrella Academy (Şemsiye Akademisi) Netflix dizisi. Tam bir süper kahraman dizisi olsa da içinde komedi, macera var. Bu yönleri ile diğer süper kahraman dizilerinden ayrılıyor. Sir Reginald Hargreeves 1989 yılında aniden doğum yapan onlarca kadının çocuklarını alarak (çalarak) kurduğu Şemsiye Akademisi altında yetiştirir. Süper güçlere sahip bu çocuklar ileride dünyayı yaşayacağı sondan kurtaracaktır.

Klasik dünyayı kurtarma konusu burada da karşımıza çıktı. Ama süper kahramanların dünyayı kurtarmaktan başka ne işleri olabilir ki! 2. Sezonda herkes tarafını seçecek. İyi güçler ile kötü güçler çatışacak. Gerçekten de dünyanın sonu gelecek mi? Yoksa dizideki zamanda yolculuk yapan 5 numara paralel bir gerçeklikte mi? Dizi belki de alternatif bir gerçeklikte geçecek.

The Umbrella Academy Dizisi Konusu Sen de İzle
The Umbrella Academy

Tabii ki karşı güçler de olmadan olmaz. Her süper kahraman dizisinde olduğu gibi iyi ve kötü güçler savaşır. Fakat, akademi ailesi dağılmıştır. Yeniden birleşmeleri gerekmektedir. Her biri ayrı sorunlu olan süper güçlü kahramanlar Akademi altında tekrar birleşmeleri gerekmektedir.

Sir Reginald Hargreeves ölmüştür. Herkes artık akademi binasında toplanır. 5 numara her şeyin kilit noktası olarak ortadan kaybolur. Zamanda yolculuk ederek dünyanın sonunu görmüştür. Geri döndüğünde ise lise yıllarındaki gibi genç hali ile döner. Zamanda ileri gittiğinde gördükleri üzere akademiyi toplamalıdır.

Tabii ki karşı tarafta süper güçlüleri avlayan ya da kendi tarafına çekmek isteyenler de rahat durmazlar. Gücü her zaman başına bela olan Vanya, taraf değiştirerek arkadaşlarından ve akademiden uzaklaşır. Dünyayı sondan kurtarmak için birlik olmaları gerekecektir. Tekrar evlerine babanın yanına dönseler de kendilerine ait olmadıkları bir zaman dilimindedirler.

Dizi puanlaması IMDb

8.0
TOPLAM PUAN
Konu: 8
Oyunculuk: 8
Görüntü: 8
Akıcılık: 8
Müzik: 8
ZY Teması: 8
Süper Kahraman Teması: 8
The Umbrella Academy Dizisi Konusu Sen de İzle

Yorumlar

WORDPRESS: 0