Time Crimes Suç Zamanı Zaman Yolculuğu Temalı Film

Ana SayfaFilm Dizi

Time Crimes Suç Zamanı Zaman Yolculuğu Temalı Film

Time Crimes Suç Zamanı filminin konusuna ve kısa özetine gelelim. Hector geniş bahçesi olan bir eve taşınır. Karısı Clara ile bu yeni evi çok severler. Hector dürbünü ile etrafı izlemeyi, bahçede oturmayı çok sever.

Zaman Yolculuğu (Zamanda Yolculuk) Dizileri En İyiler
Paradoks Bilimin En Büyük Dokuz Bilmecesi: Beyin Yakan Paradokslar
Paradoks Nedir? Zamanda Yolculuk Paradoksları

Time Crimes Suç Zaman Zaman Yolculuğu Konulu Film. Zaman yolculuğu temalı ya da zamanda yolculuk konulu filmler arasında üst sıralarda olan İspanyol yapımı film 1s 32dk uzunluğunda. Zaman yolculuğu temaları genelde ayıdır. Geçmişi değiştirmek, paradokslar, ilk nedeni bulmak, değişen zaman çizgileri. Zamanda yolculuk bilim kurgunun en sevdiği konulardan biri. Filmlerde de bazen oldukça orijinal bazen de oldukça yüzeysel hatta fantastik tarzda zaman yolculuğu konusu işlenir. Bu filmde neden sonuç ilişkisi yerle bir ediliyor.

Daha fazla film, dizi ve diğer içerik için yukarıdaki düğmeleri ya da site menüsünü kullanabilirsin. Özellikle zamanda yolculuk temalı film ve diziler için sitede geniş bir arşiv bulabilirsiniz. Siteye yazar olarak katkıda bulunmak için kırmızı düğmeyi kullanabilirsiniz.

Time Crimes Suç Zamanı Zaman Yolculuğu Temalı Film

Time Crimes Suç Zamanı filminin konusuna ve kısa özetine gelelim. Hector geniş bahçesi olan bir eve taşınır. Karısı Clara ile bu yeni evi çok severler. Hector dürbünü ile etrafı izlemeyi, bahçede oturmayı çok sever. Her şey yolunda ve istediği gibidir. Bir gün gizemli bir telefon alır. Ev telefonu çalar ve Hector telefonu cevaplamaz. Arayan numaraya daha dönüş yapınca telesekreter cevap verir. Buraya kadar her şey normaldir. Etrafı dürbünü ile izlemeye devam eden Hector ormanlık alanda soyunan bir kadın görür. Sinsice kadını izlemeye devam eder.

Time Crimes Suç Zamanı Zaman Yolculuğu Temalı Film
Time Crimes Suç Zamanı

Fakat birden bire kadın ortadan kaybolur. Hector ne olduğunu anlamadan kendini ormanlık alana atar. Ormanda gizli bir tesiste zaman kırılması ile ilgili deney yapan bir yere rast gelecektir. Bundan sonra artık sebep sonuç ilişkisi yerle bir olur. Tesise gizlice giren Hector zaman yolculuğu yapacaktır. Zaman yolculuğundan habersiz olarak ormanda gezinirken evinde dürbünü ile aslında kendini takip ettiğini anlar. Yüzü bandajlı adam kendidir.

Time Crimes Suç Zamanı Zaman Yolculuğu Temalı Film
Time Crimes Suç Zamanı

Fakat Hector ormandaki bir takım olayları engellemek için yine zaman yolculuğu yapar. Böylece farklı zaman çizgilerinden gelen üç Hector olur. Bu üç gölge birbirleri ile rekabete girerler. Sadece biri yaşamda kalacaktır. Bu sırada ormandaki olaylar Hector’ın evine kadar iner ve karısı da olaya dahil olur. Uzay zaman sürekliliği, sebep sonuç ilişkisi filmde çok iyi konu ediliyor. Zaman yolculuğu biliminde sebeplerin neden sonuçlardan önce geldiği de araştırılır.

Time Crimes Suç Zamanı Zaman Yolculuğu Temalı Film
Time Crimes Suç Zamanı

Sonuçlar sebeplerden önce gelebilir mi? Aslında zamanın ileriye doğru olan hareketi yani sıralama tamamen psikolojik bir süreç midir? Uzay zaman birbirinden koparılamaz bir yapıda iç içe geçmiştir. Filmde olduğu gibi hengi olayın hangisinin sebebi olduğu ve ilk başlangıcın hangisi olduğunu çözmemiz imkansızdır. Hector da bu karmaşadan çıkmak için kendi gölge varlıları ile mücadele içine girecektir.

Film puanlaması IMDb

7.2
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Görüntü: 7
Oyunculuk: 7
Akıcılık: 7
Gizem Bilim Kurgu: 8
Time Crimes Suç Zamanı Zaman Yolculuğu Temalı Film

Yorumlar

WORDPRESS: 0