Tore (2023) LGBT, Eş Cinsel Temalı Dizi

Ana SayfaGay LGBT Diziler

Tore (2023) LGBT, Eş Cinsel Temalı Dizi

Netflix orijinal LGBT temalı dizileri kategorisindeki dizinin konusu ve özeti. 27 yaşındaki Tore, babasıyla birlikte yaşayan eş cinsel bir erkektir.

A Shoulder to Cry On Güney Kore BL Dizi
Pit Babe (2023) Tayland BL Dizi
Dangerous Romance Tayland LGBT BL Dizi

Tore (2023) LGBT, Eş Cinsel Temalı Dizi. İsveç yapımı 6 bölüm 30 dakikalık Netflix orijinal LGBT temalı dizi, drama komedei, gay aşk, eş cinsel dizi, kendini keşfetme, yaşamda tutunma gibi etiketlere de sahip. Avrupa yapımı alt öyküleri olmayan eş cinsel bir erkeğin yaşamına odaklanan dizi tam olarak bir BL (boys’ love) sayılmasa da oldukça iyi bir yapım denilebilir.

Tore (2023) LGBT, Eş Cinsel Temalı Dizi

Netflix orijinal LGBT temalı dizileri kategorisindeki dizinin konusu ve özeti. 27 yaşındaki Tore, babasıyla birlikte yaşayan eş cinsel bir erkektir. Şimdiye kadar hiç bir erkekle çıkmamış, henüz seks yapmamış bakir gibr gay olarak yaşamını babası ile birlikte çalıştığı cenaze evinde geçirir. Tek yakın arkadaşı Linn’dir. Yaşamı böyle devamederken babası artık kendine yeni bir yaşam kurup evden ayrılması için Tore’ye baskı uygulayacaktır.

Tore, 27 yaşına kadar hiç tek başına yaşamamış, sevgilisi olmamaıştır. babasının kendisinin evden göndermek istemesinin ardında bir sevgilisi olduğu kanısına varır. Bu sırada babası trafik kazasında ansızın ölünce yalnız kalan Tore bir yandan babasının yoluğu mile baş etmderken diğer yandan da bozulan arkadaşlığının pişmanlığını yaşar.

Tore (2023) LGBT, Eş Cinsel Temalı Dizi
Tore (2023)

Bu sırada gay mekanlara takılan, kendini bulmaya çalışan ve bir sevgili bulup bekarlığa veda etmek isteyen Tore adeta kendini, eş cinselliğini yenidnekeşfetmeye başlar. Bu sırada her şeyi mahvetmiştir. Yeniden toparlanmanın vakti geldiğini anlar. Babasının bir sevgilisi olduğunu ve cenaze evindeki görevinden kendini kovup yerine yeni bir asistan alacağını öğrenen Tore, büyük bir boşlukta saçma sapan işler yapacak ve sonunda yine arasını bozduğu tek arkadaşı Linn ile toparlanacaktır.

Avrupa yapımı LGBT gay temalı diziler etiketine sahip drama genel olarak iyi bir drama öykülüyor. Dizi içine kapanık bir gay gencin kendini yeniden keşfetme, yas ile baş etme, düştüğü derin boşluğu anlatıyor. Eş cinsel kimliğini yaşamaya ve kendine sevgili edinmeye karar veren Tore karakteri gay mekanları keşfederken bir yandan da yaşamda ne kadar beceriksiz olduğunu öğreniyor.

Oyunculuk ve oyuncu seçimi gerçekçi. Süslü, makyajlı normal yaşamda karşımıza neredeyse hiç çıkmayacak Asya BL oyunculuğundan yüzlerce kat iyi bir oyunculuk ve karakter seçimi var denilebilir. Sadece mekanlar daha iyi seçilebilirdi yine izleyici İsveç’in bulutlu göküzünü ve soğuğu ile biraz içi karararcak gibi.

Dizi paunlaması IMDb

7.4
TOPLAM PUAN
Screenplay: 7
Görüntü: 7
Oyunculuk: 8
Akıcılık: 7
LGBT Tema: 8
Tore (2023) Dizi Puanlaması

Yorumlar

WORDPRESS: 0