UFO’lar ve Uzaylılar Gerçek mi? UFO Bir Hayal mi?

Ana SayfaGizem MitolojiUFO ve Uzaylılar

UFO’lar ve Uzaylılar Gerçek mi? UFO Bir Hayal mi?

UFO'lar ya da uzaylılar gerçek midir? YOksa her şey kozmik bir hologram görüntüsü ya da kolektif bilinçdışının ürettiği hayaller midir? Farklı yaklaşımlar

İnsan Neden, Niçin Ölümlü Yaratılmıştır? Niye Ölür?
Tanrıların Arabaları Kitap Özeti İncelemesi Konusu
Hayat Ağacı, Gençlik Pınarı ve Ölümsüzlük Mümkün mü?

UFO nedir? UFO’lar ve uzaylılar gerçek mi? UFO diye bir hayale inanıyor olabilir miyiz? Uzaylılar özellikle son 60 yıldır sıkça konuşulur olmakla kalmadı pek çok insan UFO gördü hatta fotoğrafları çekildi videoları kayda alındı. Tabii ki uzaylılar tarafından alıkonulma (kaçırılma) olayları ve öyküleri de anlatılır oldu. Konu hakkında binlerce kitap, on binlerce makale yayınladı. UFO ve uzaylılar ile ilgilenen amatörlerce binlerce belki on binlerce blog kuruldu… Özellikle bloglarda uzaylılar tarafından gönderildiği söylenilen bildirilere de rastlamak mümkün. Uzaylılardan mektup alan bu tür blogların sayısı epeyce fazla.

Uzaylılar ve UFO’la filmlere de konu oldu romanlara da… X Files dizisini bilmeyenimiz hemen hemen yoktur değil mi? Konu ile ilgili en iyi dizidir X Files… Şimdi dizileri, fotoğrafları, videoları bir tarafa bırakıp UFO ve uzaylıların varlığı hakkındaki fizik ötesi tartışmalara gelelim. Bunlardan en çok tartışılanı acaba UFO’ları ve uzaylıların imgelerini oluşturan insanların kolektif inançları mı? Ya da paralel gerçekliklerin hologramından sızan görüntüler mi? Şimdi bu soruların cevabına çok kısaca bakalım.

UFO'lar ve Uzaylılar Gerçek mi? UFO Bir Hayal mi?
UFO’lar ve Uzaylılar

Şimdi farklı bir yaklaşım olan hologramlar, kolektif bilinçdışı ve paralel evrenlerden süzülen gerçeklik konusunu ele alacağız.

UFO Görüntüleri Kolektif Bir Hayal mi?

Kolektif inançlardan doğan hologramlar tarih boyunca özellikle dini inançlar üzerinde gelişerek dini simgeler ve kişileri içeren görüntüler halinde bazen gökyüzünde, bazen ibadethanelerde yüzlerce bazen de binlerce kişiye görünmüştür. Kolektif inançlar çok güçlüdür ve çok güçlü hologramlar oluşturabilirler.

İster dini inançlar olsun ister UFO ve uzaylı inançları olsun; isterse şamanların ve ölüme yakın deneyimler yaşayanların olsun gördükleri imgeler hep aynıdır. UFO’lar ve uzaylı vizyonları ortak bir imge ve psişik yansımalar olarak kabul edilebilir.

UFO'lar ve Uzaylılar Gerçek mi? UFO Bir Hayal mi?
UFO’lar ve Uzaylılar

Uzaylılar Gerçek mi? Paralel Evrenlerden mi Geliyor?

Diğer bir açıklama ise şu şekildedir: UFO’lar paralel evrenler arası birleşik boyutlardan gelen hologramlar da olabilirler. UFO’lar uzay-zaman ötesi başka boyutlardan bizimle iletişim kurmaya çalışan akıllı varlıkların hologram yansımaları da olabilir. Bizim gerçekliğimize henüz giremedikleri için sadece hologram olarak görünme ihtimalleri de vardır. UFO’ların hızla giderken aniden 90 derecelik manevra yapabilmeleri, bir anda kaybolmaları evrenimizin fizik kurallarına aykırıdır. UFO’lar farklı fizik kurallarının işlediği evrenlerden bizim gerçekliğimize ulaşan yansımalar olabilir. Belki de bir gün gerçeklik duvarını aşıp evrenimizi istila edecekler, kim bilir!

Daha sonra detaylıca değineceğim bir kitap olan Michael Talbot, Holografik Evren adlı kitabından bir aşağıda bir alıntı yaparak bu yayını bitireceğim. Kitap, bu konular ile ilgili bir başyapıt niteliğinde. Belki de ilk okunması gereken kitap da denilebilir.

UFO’lar her durumda kolektif bilinçdışının ürünü olabilirler. Kısa Bir Alıntı: Kolektif inançlarımız ve duygularımız psişik bir yansıma oluşturmaya yeterli olabilecek yükseklikteki bir titreşime ulaştığında, belki de gerçekte, bu dünya ile diğerleri arasında bir kapı açmış oluyoruz. Belki bu zekâlar, ancak bizim güçlü inançlarımız onlara bir tür uygun psişik ortam açtığı zaman görünebiliyor ve bizimle iletişime geçebiliyorlar. UFO’lar her durumda kolektif bilinçdışının ürünü olabilirler. (a.g.e 399)

UFO'lar ve Uzaylılar Gerçek mi? UFO Bir Hayal mi?
UFO’lar ve Uzaylılar

UFO’lar ve Uzaylıların Gerçekliği

Eski Ahit, İncil ve Hezekiel peygamber ve kitabındaki uzaylı, dünyadış ıyaşam tasvirleri ve göksel arabalar, göksel diskler, demir kanatlar, güneş diskleri gibi tabirler bir zamanlar yer yüzünü ziyaret eden üstün uzaylı yaşamı işaret ediyor olabilir mi? Mağara çizimleri, Dogonlar, Mayalar, Sümerler, İnkalar gibi eski medeniyetlerin uzay ve evrene dair bildikleri ve resmettikleri şekiller de görmezden gelinmeyecek kadar değerlidir. Anunakiler’den bahseden Sümerler, Gılgamış destanı, Hint Ramayana, Mahabharata destanlaında ve bütün yaratılış destanlarında ve efsanelerde göksel nesnelerden, tanrıların ve meleklerin bindiği ateş saçan göksel arabalardan bahsedilir. Bunlarla ilgili daha geniş açıklamalar ve fazlası için TIKLA

Yorumlar

WORDPRESS: 0