Un Frère A Brother LGBT Gay Temalı Alt Yazılı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Un Frère A Brother LGBT Gay Temalı Alt Yazılı Film

Yalnızlıktan sıkılan iki gencin kendilerini bulma serüvenleri ve aralarındaki sıkı arkadaşlıkla başlayan bir ilişki

Be My Favorite (2023) LGBT Temalı Tayland BL Dizisi
My Policeman (2022) Filmi Konusu İncelemesi
Blueming (2022) Güney Kore BL Dizi

Un Frère A Brother LGBT Gay Temalı Alt Yazılı Film. Eş cinsel konulu filmler arasında özellikle son sahnesi ile izleyiciyi etkileyen bir film. Ama öyle filozofça repliklerin olduğu ille de harika mesajlar verecek filmler izleyecek de değiliz. LGBT denildiği zaman çoğu insan yüzünü buruşturur. İnsan bilmediği, anlamadığı her şeye düşmanca yaklaşır. Bu yazdıklarımın filmle bir ilgisi yoktur. Sadece filme geçmeden aklımdan geçenleri de kısaca paylaşmak istiyorum, hepsi o kadar. Yaşamımın o kadar karmaşık, doğrularımız o kadar sorgulanmaz, ön kabullerimiz o kadar tek gerçek ki yaşamda huzur bulamıyoruz. Yaşamamız gereken şeyleri yaşamayıp erteleyince ya da yaşamaktan korkunca yaşamış sayılmayız.

Daha fazla LGBT gay temalı film izlemek ister misin? Buraya dokun

Un Frère A Brother LGBT Gay Temalı Alt Yazılı Film

Tom, tatil için ailesiyle gittiği yazlıkta her zamanki gibi çekingen ve içe kapanık bir şekilde yaşamaktadır. Tüm günü kız kardeşi ile kumsalda gen Tom bir sabah odasında bir çocuk görür. Yatakta yatan bu konuk da kimdir? Kısa bir süreliğine Felix, annesi ile misafir olacaktır. Eş cinsel yönelimlerini yaşayamayan ve çok sıkılgan olan Tom çizim yapar. Defterine her şeyi çizer.  Felix, Tom’un yaşamına adeta renk katar. İkisi çok iyi arkadaş olurlar.

Un Frère A Brother LGBT Gay Temalı Alt Yazılı Film

Un Frère A Brother

Arkadaşı ile yeni şeyleri keşfeden Tom cinsel yöneliminin farkındadır. İki arkadaş arasında tensel dokunuşlar başlar. Birbirlerinin vücudunu narin dokunuşlarla keşfederler. Sadece vücut değil duygusal olarak da birbirlerine bağlanırlar. Yaşamak istediklerini kendileri gibi yaşarlar. Felix ile yeni arkadaşlar edinen Tom eğlenirler. Felix, gideceği günün öncesinde arkadaşı Tom’u büyük bir felaketten yani ölümden kurtarır ama ikisi de bunun farkında değildir. Felix annesi ile gider. Geride çok güzel duygular ve eğlenceli saatlerin hatırası kalır.

Un Frère A Brother LGBT Gay Temalı Alt Yazılı Film

Un Frère A Brother

Film Yorumu

Film oldukça basit bir drama. Kolay akan sahneler ile izleyiciyi yormuyor. Sıradan bir öykü. Kendi gibi birini bulmakta zorlanan bir genç (Tom) ilgileneceği erkeği yanı başında, odasında hatta yatağında bulur. İzle unut, tarzı bir film olsa da arkadaşlık, başlılık, insanın kendini keşfetmesi, kendini kendi gibi yaşaması temalarını da filmde bulmak mümkün. Filmde makul oranda çıplak sahneler var. Cinsellik içeren sahne ise yoktur.

Un Frère A Brother LGBT Gay Temalı Alt Yazılı Film

Un Frère A Brother

Film, 2018 Fransız yapımı, 1 saat 22 dakika
Başrol:
Simon Royer: Tom
Marin Lafitte: Félix
Tür: Drama

Filme verdiğim puan IMDB

6.5
TOPLAM PUAN
Drama: 7
Görüntü: 6
Akıcılık: 7
Özgünlük: 6
Un Frère: Özlemi duyulan arkadaşa ansızın rastlamak

Yorumlar

WORDPRESS: 0