Until We Meet Again (2019) Tayland BL LGBT Dizi

Ana SayfaAsya BL Dizileri

Until We Meet Again (2019) Tayland BL LGBT Dizi

1986 yılında birbirini seven In ile Korn'un eşcinsel aşkına iki tarafın ailesi de karşı çıkar. Sevgilileri ayırmak niyetindedirler. Fakat ayrılığı reddeden Korn kendini silahla öldürür.

Kieta Hatsukoi (2021) Japon BL LGBT Gay Temalı Dizi
You’re My Sky (2022) Tayland BL Drama Dizi
Cutie Pie 2022 Tayland BL LGBT Gay Temalı Dizi

Until We Meet Again (2019) Tayland BL. Kitap (roman) uyarlaması boys love, LGBT gay aşk, eşcinsel sevgili konulu drama. Dizi 45 dakikalık 17 bölümden oluşuyor. Asya BL, LGBT dizi kategorisindeki yapım 2019-2020 yılları arasında Line TV’de yayınlandı. Doğaüstü, reenkarnasyon teması üzerine kurulu BL dizi her zamanki gibi klasik Tayland dizilerinin görüntü ve oyunculuğuna sahip. Roman içeriği ile kıyaslama yapamadığımdan sadece dizi hakkında yazacağı.

LGBT temalı filmler, diziler ve dah afazla içerik için yukarıdaki düğmeleri ve site menüsünü kullanabilirsiniz. Siteye içerik göndermek ya da yazar/editör olmak isterseniz kırmızı butonu kullanrak ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

Until We Meet Again (2019) Tayland BL LGBT Dizi Özeti Konusu

1986 yılında birbirini seven In ile Korn’un eşcinsel aşkına iki tarafın ailesi de karşı çıkar. Sevgilileri ayırmak niyetindedirler. Fakat ayrılığı reddeden Korn kendini silahla öldürür. Aynı artamda yaşanan bu olay sonunda aynı silahla babalarının gözü önğnde In de kendini öldürür. Aradan 30 yıl geçer. Üvinersite öğrencisi Pharm, hayaller görmeye ve nedensiz korkular içinde yaşamaya başlar. Pharm aslında In’in reerkarnasyon geçirmiş halidir. Fakat bunu bilmemektedir. Gördüğü hayaller, korkular öteki yaşamından görüntülerdir.

Until We Meet Again (2019) Tayland BL LGBT Dizi

Until We Meet Again (2019)

Korn da aynı üniversitededir. Üniversiteye yeni başlayan Pharm, aşçılık kulübüne yazılmıştır. Korn da eski yaşamından hayaller görmektedir. Kısa sürede üzerlerindeki bu garipliğin eski yaşantıarından kaynaklandığını anlayacaklardır. Önceki yaşamlarında da neredeyse benzer şeyleri yaşamışlardır. Gitgide birbirlerine yakınlaşırlar ve aşkları yeniden alev alacaktır. Fakat eski yaşamlarında olduğu gibi bir talihsizlik ve ailelerinin onları reddetme durumu da vardır.

Until We Meet Again (2019) Tayland BL LGBT Dizi

Until We Meet Again

Reenkarne olan Korn’un büyükannesi aslında, önceki yaşamdaki sevgilisi In’in kız kardeşidir. Büyükanne bunun farkına varmıştır. Aile, aynı talihsizliğin tekrar yaşanmaması için 30 yıl önce olmuş bu olayı hatırlar ve pişmanlıkları, unutamadıkları o intihar yeni bir hata yapmalarını önlemeye yetecek midir? 

Until We Meet Again (2019) Tayland BL LGBT Dizi

Until We Meet Again (2019)

İzleyici yorumu incelemesi

Asya dizilerinde çokça konu edilen doğaüstü olaylar, reenkarnasyon temaları barındıran LGBT gay temalı dizi saf bir aşk arayan izleyici için çekici olacaktır. Dizide 30 yıl öncesinin giyim kuşamı, okul düzeninin günümüzle aynı olması açıkçası bir dönem ruhu veremedi. Yine dizide haddinden fazla romantizm ve dram vardı. Açıkçası dizinin hem süresi hem de bölümleri haddinden fazlaydı denilebilir. Yine bilindik Tayland BL dizilerindeki görüntü yönetimi ve oyunculuğu görebiliriz. Ayrıca dizinin giriş sahnesindeki intihar sahnesi oldukça kalitesiz ve basitti. Gerçeklikten uzak ve izleyiciyi etkilemek için sadece ağlaşma teması kullanıştı. Dizide yan rolde Team ile Win arasındaki sessiz ilişki dizinin ana konuusndan daha çekici geleceği de bir gerçek…

Dizi puanlaması mydramalist

6.4
TOPLAM PUAN
Konu: 6
Oyunculuk: 7
Görüntü: 6
Akıcılık: 6
LGBT Tema: 7
Until We Meet Again (2019) Tayland BL LGBT Dizi

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik Koruması