Utsukushii Kare My Beautiful Man Japon BL Dizi

Ana SayfaAsya BL Dizileri

Utsukushii Kare My Beautiful Man Japon BL Dizi

İnsan bazen içinden geçenleri söyleyemez, kendini aşkın hizmetçisi sanarak elindekini de kaybedebilir...

Where Your Eyes Linger Aysa Kore Gay LGBT Dizi
I Will Knock You (2022) Tayland LGBT BL Dizi
Jack o’ Frost Japon LGBT Temalı BL Dizi

Utsukushii Kare My Beautiful Man Japon BL Dizi. 2021 Japon yapımı gay sevgili temalı okul dizilerinden. Bu LGBT ya da LGBTQ+ dramasında gay sevgililerin tuhaf didişmesini ve anlamsız bir sevgiyi izleyeceksiniz. Asya gal LGBT ya da BL dizileri arasında zihninizde hoş iz bırakacak bir mini dizi. 6 bölümden oluşuyor. Her zaman söylediğim gibi LGBTQ+ topluluğunu ya da bireyleri anlamamak ve uzaylı muamelesi yapmak 21 yüzyıl insanın ayıbıdır. Diziler, filmler, romanlar insan yaşamından en güzel kesitleri bize sunar. İnsan ne cisel kimliğinden ne de doğadan koparak yaşayamaz. Bazı insanlar kendilerini doğadaki en üstün tür olarak gördükleri gibi heteroseksüelliği de en üstün cinsel kimlik olarak görüyorlar. Neyse, bunlar ayrı konular. Genelde ilk paragrafta yazdığım konu, dizi ile alakasız şeyler. Ama site ad soyadımdan oluştuğundan biraz da kendi düüşncelerimi yazmak istedim.

Daha fazla Gay LGBTQ+ BL dizi için buraya dokunun.

https://youtu.be/88oPgP4ECsE

Utsukushii Kare My Beautiful Man BL Dizi

Lise son sınıf öğrencisi Hira, çocukluğundan beri kendini ifade edemeyen biridir. Ailesi de ona fotoğraf makinesi almış ve böylece kendini ifade edebilecek fotoğraflar çekecektir. Hem de bir uğraşı olacaktır. Pek insan içine çıkamayna, arkadaşlar arasında konuşamayan Hira kendini sınıfta en alt tabaka olarak sınıflandırır. Arkadaşlarına hizmet eder, herkes tarafından itilip kakılır ve adam yerine de konulmaz. sadece fotoğraf çeker. Yeni öğrenci Kiyoi sınıfa katılır. İlk gördüğü andan itibaren Hira, yeni öğrenciye âşık olur.

Utsukushii Kare My Beautiful Man Japon BL Dizi

Utsukushii Kare My Beautiful Man

Ona olan sevgisini anlatamaz. Sadece hizmet eder, yemelerini, içeceklerini alır. Diğer yandan da Hira, arkadaşına onu sevdiğini söylese de aralarındaki ilişki Hira’nın Kiyio’yu tapılacaki hizmeti edilecek, ulaşılmaz biri görmesi ile ilerlemez. Kiyio’da sınıfta çok havalıdır. O da Hira’yı sevmesine rağmen çekingen ve sürekli ona hizmet etmekle meşgul Hira yüzünden aşkını itiraf edemez. Okul biter aradan bir yıl geçer. Artık üniversite öğrencisi olan Hira, sevgilisi ile yeniden karşılaşacaktır. Aralarındaki eski aşk, didişmeler ve anlamsızlıklar bir çözüme ulaşacaktır. Kiyio’nun istediği eşitliktir, kendini tanrı gibi gören Hira’dan sadece sevgilisi olmasını istemektedir. Önemli olan birbirlerine ulaşabilmeleri ve dokunabilmeleridir.

Utsukushii Kare My Beautiful Man Japon BL Dizi

Utsukushii Kare My Beautiful Man

Kısa Bir Yorum

Dizi yani Utsukushii Kare iki gay okul arkadaşının arasındaki garip aşk öyküsünü anlatır. İletişim kopukluğu, birinin diğerini kendinden üstün görme ona dokunmak okşamak yerine adeta bir tanrı gibi görmesi tek sorundur. Yaşamlarında yeteri kadar dram olan iki arkadaş birbirlerini yıllar sonra anlayacaklar. Biz de yaşamımızda çoğukez sadece dış güzelliğe bakıp, adeta yaşantımıza dahil edeceğimiz bir “ilah” aramıyor muyuz? Oysa yaşam içinde aşk dokunmak kadar, bir iki kısa söz, bir öpüşme kadar basit değil midir? Özellikle cinsel yönelimlerin hâlâ anlşılamadığı ve karmaşa ile beslenen insnalık için LGBTQ+ topluluğu da bir üstünlük nedenidir. Evrenin kendisi için var olduğunu, bütün yaşam formlarının da insanın kendisine hizmetçi olduğunu düşüncesine bir basamak daha var. Cinsel yönelimlerde de en üstünü hetoroseksüel yönelimdir, anlayışıdır. Oysa aşk aşktır. Üstünlük mü o da ne oluyor?

Diziye puanım IMDb

7.4
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Oyunculuk: 8
Akıcılık: 7
Görüntü: 8
Müzik: 7
My Beautiful Man BL dizi puanlaması

Yorumlar

WORDPRESS: 0