Uysal Kız Dostoyevski Kitap Özeti İncelemesi

Ana SayfaKitap YorumlarıDünya Klasikleri

Uysal Kız Dostoyevski Kitap Özeti İncelemesi

Uysal kız, aşk, evlilik ve insanların birbirlerinin anlayamamaları üzerine yazılmış psikolojik gerilim içeren çok akıcı bir öykü

Yakıcı Sır Stefan Zweig Kitap Özeti İncelemesi
Martin Eden Kitap Özeti İncelemesi ve Konusu
Muhteşem Gatsby Kitap Özeti Konusu ve Filmi

Uysal Kız Dostoyevski Kitap Özeti İncelemesi. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski öyküsü. Bir çırpıda bitirilecek bir öykü. İnsanı yormayan çok akıcı bir öykü. Dostoyevski her zaman insan psikolojisini çok iyi anlayan, etkileyici çıkarımlar yapan bir yazar. Daha fazla Dostoyevski kitabı burada. Daha fazla Rus Klasiği istersen buraya bakabilirsin.

Kitaba yıldızlı puanım

Değerlendirme: 3.5 / 5.
Uysal Kız Dostoyevski Kitap Özeti İncelemesi

Uysal Kız Dostoyevski

Uysal Kız Dostoyevski Kitap Özeti

Öykü etkileyici bir şekilde odanın ortasında yatan bir cesetle başlıyor. Bu ölü kimdi? Niye ölmüştü orada ne işi vardı? Öykü bununla ilgili. Rehin işiyle uğraşan bir adam, Lukerya adındakı genç bir kızla tanışır. Kız sürekli rehin için değersiz bir şeyler getirir. Diğer müşteriler gibi değildir, gururlu, rehinler için fazladan para istemeyen biridir. Rehinci ile zamanla tanışarak yakınlaşırlar ve evlenirler.

Uysal Kız Dostoyevski Kitap Özeti İncelemesi

Uysal Kız Dostoyevski

Kız, teyzeleri ile yaşayan biridir. Biraz da bulunduğu yaşamdan kopmak için rehinci ile evlenir. Evlilik iyi gitmeyecektir. karı koca birbirinden oldukça uzaktır. Bir birlerini anlayamazlar, duygusal ihtiyaçlarını karşılayamazlar. Sonuç ise birbirinden uzaklaşan ve hatta birbirine düşman olan karı kocanın son durumunu, öykünün başlangıcındaki sahne özetler. 

Kitap tavsiyeleri

Zihin aydınlatan, hayal gücümüzü bilmediğimiz yerlere götürecek kitaplar için TIKLA

Kitap İncelemesi

Uysal kız, bir birini anlamayan karı koca ilişkilerini, insanların birbirlerinin yaşamını nasıl kolayca mahvedeceğini çok iyi özetliyor. Öyküde her iki tarafında birbirlerinden beklentileri, yaşadıkları büyük gerilim; psikolojik çıkmazları çok iyi anlatılıyor. Kitap okunur mu? Hafta sonu için farklı bir kitap okumak, elinizdeki kitaba ya da okuduğunuz türe biraz ara vermek isterseniz kitabı okuyabilirsiniz. Okumasanız da çok şey kaybetmezsiniz.

Kitap Sayfası: 80
Toplam okuma saati: 1 Saat
Yayın Evi: Can Yayınları

Yorumlar

WORDPRESS: 2
  • comment-avatar
    Aydan Kardes 1 ay ago

    Okumasanız da bir sey kaybetmeźsiniz demek boş yasadiginin gostergesi.

error: İçerik Koruması