Uysal Kız Dostoyevski Kitap Özeti İncelemesi

Ana SayfaKitap YorumlarıDünya Klasikleri

Uysal Kız Dostoyevski Kitap Özeti İncelemesi

Uysal kız, aşk, evlilik ve insanların birbirlerinin anlayamamaları üzerine yazılmış psikolojik gerilim içeren çok akıcı bir öykü

Trois Couleurs Üç Renk Filmi Mavi Beyaz Kırmızı
Kulüp (The Club) Netflix Türk Dizisi İnceleme Konusu
Bir Kuzey Macerası Kitap Özeti Konusu İncelemesi

Uysal Kız Dostoyevski Kitap Özeti İncelemesi. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski öyküsü. Bir çırpıda bitirilecek bir öykü. İnsanı yormayan çok akıcı bir öykü. Dostoyevski her zaman insan psikolojisini çok iyi anlayan, etkileyici çıkarımlar yapan bir yazar. Daha fazla Dostoyevski kitabı burada. Daha fazla Rus Klasiği istersen buraya bakabilirsin.

Zihin aydınlatan, hayal gücümüzü bilmediğimiz yerlere götürecek kitaplara ihtiyacımız var. Sitede yüzlerce kitap var. Site menüsüne bakabilirsiniz. Yukarıdaki düğmelere dokunarak popüler etiketlere erişebilirsiniz. Yorumlarınızı ve önerilerinizi yazmayı unutmayın.

Uysal Kız Dostoyevski Kitap Özeti İncelemesi
Uysal Kız Dostoyevski

Uysal Kız Dostoyevski Kitap Özeti

Öykü etkileyici bir şekilde odanın ortasında yatan bir cesetle başlıyor. Bu ölü kimdi? Niye ölmüştü orada ne işi vardı? Öykü bununla ilgili. Rehin işiyle uğraşan bir adam, Lukerya adındakı genç bir kızla tanışır. Kız sürekli rehin için değersiz bir şeyler getirir. Diğer müşteriler gibi değildir, gururlu, rehinler için fazladan para istemeyen biridir. Rehinci ile zamanla tanışarak yakınlaşırlar ve evlenirler.

Kız, teyzeleri ile yaşayan biridir. Biraz da bulunduğu yaşamdan kopmak için rehinci ile evlenir. Evlilik iyi gitmeyecektir. karı koca birbirinden oldukça uzaktır. Bir birlerini anlayamazlar, duygusal ihtiyaçlarını karşılayamazlar. Sonuç ise birbirinden uzaklaşan ve hatta birbirine düşman olan karı kocanın son durumunu, öykünün başlangıcındaki sahne özetler. 

Kitap İncelemesi

Uysal kız, bir birini anlamayan karı koca ilişkilerini, insanların birbirlerinin yaşamını nasıl kolayca mahvedeceğini çok iyi özetliyor. Öyküde her iki tarafında birbirlerinden beklentileri, yaşadıkları büyük gerilim; psikolojik çıkmazları çok iyi anlatılıyor. Kitap okunur mu? Hafta sonu için farklı bir kitap okumak, elinizdeki kitaba ya da okuduğunuz türe biraz ara vermek isterseniz kitabı okuyabilirsiniz. Okumasanız da çok şey kaybetmezsiniz.

Yorumlar

WORDPRESS: 2