Uysallar Netflix Dizisi Konusu ve İncelemesi

Ana SayfaFilm Dizi

Uysallar Netflix Dizisi Konusu ve İncelemesi

Kısacası ülkemizi, siyaseti, eğitim sistemini, insna ilişkilerini ve şehirlerde nasıl yalnızlaştığımızı anlatan iyi bir mini diziydi.

Korku Stefan Zweig Kitap Yorumu, Konusu Özeti
Değişen Kafalar Bir Hint Efsanesi Kitap Özeti İncelemesi
Boyalı Peçe Kitap Özeti Konusu İncelemesi

Uysallar Netflix Türk Yapımı Dizisi Konusu ve İncelemesi. Netflix’in yerli yapımcılara yaptırdığı projeleri nedense hiç sevemedim. Diziler olsun fimler olsun standart televizyon dizilerinden pek de farklı değildi. İzlemeye değer şeyler, içinde bir felsefe, eleştiri olan yapımlar olmalı. Netflix’te bazen yüzlerce içeirk arasında izleyecek bir şey bulamamak da ilginç olabiliyor. Diziyi egzersiz yaparken izlediğim için epeyce bir zaman aldı bitirmem. Gerçi izlediğim dizi kategorilerinde yerli yapımlar olmasa da bu diziyi beğendim. Bu defa güzel bir drama olmuş. Bu yazıyı hazırlarken de son bölüm yeni bitmişti. Şimdi mini dizi hakkında bir şeyler yazacağım. Sonra uyuyacağım uyku vaktim olan saat 00:30’a az kaldı.

Daha fazla dizi film ve Netflix Türk yapımları için yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Ayrıca yorumlarınız da çok önemli yorum bırakmayı unutmayın.

Uysallar Netflix Dizisi Konusu ve İncelemesi

Birbirleribden güzledikleri sırları olan Uysal ailesinin her bir ferdi bir şeyler gizler. Aile içi ilişkileri her geçen gün bouzlur. Her karakter ayrı bir sorundur. Baba Oktay Uysal yaşantısından memnun değildir ve gençliğindeki gibi Punk’çı olur. Gizliden gizliye akşamları Punk dünyasına dalark. Babası Sankaradan gelir ve evlilik dışı ilişkisi olan kadınla buluşur. Oğlu Ege ise mimar olmak istemez ve ünivers,te sınavına kendisini almayan öğretmeni kafasına takar. Nil Uysal ise iş bulmak için estetik yaptırır ama iş bulamadığı gibi istemediği şeyler yapar.

Berhudar karakteri ise Ankara’dan gelen ve İstanbul’da büyük bir hapishane yapımını denetleyecek olan üst seviye devlet memurudur. Berhudar ailesinden kopmuş, yalnızlıktan sıkılan, yaşamı artık sevmeyen biri olarak inşaatın bitmemesi için elinden geleni yapar. ankara’ya gitmek istemez. Ona baba diyen bir çocuğu bile yoktur. Berhudar Uysallar’ın sırlarını öğrenince aileyi hapishane alanındaki bir yere kapatır. Artık herkes sorunları ile yüzleşecektir. Berhudar ise artık buralarda değildir.

Uysallar Netflix Dizisi Konusu ve İncelemesi

Uysallar

İzleyici İncelemesi

Eğitim sisteminin üniversite sınavına girecek öğrencileri nasıl delirttiğinin çok iyi bir eleştirisini izleyeceksiniz. Sadece o değil bir attığı tweet yüzünden neredeyse altına eden mühendis Mert ülkedeki fikir ve düşünce özgürlüğünün nasıl yerle bir olduğunu temsil ediyor. İş bilmez ve yalnız bir bürokrat nasıl da kafasına göre her şeyi yapabiliyor. İnsanlar yaşamını, kendini, içinden geldiği gibi özgürce olduğu kişiyi yaşayamıyor. İstanbul’un üzerindeki sis belki de ülkedeki siyasi, ekonomik, hukuk, adalet, insan ilişkilerindeki gerilemeyi simgeliyordu. Kısacası ülkemizi, siyaseti, eğitim sistemini, insna ilişkilerini ve şehirlerde nasıl yalnızlaştığımızı anlatan iyi bir mini diziydi.

Puanlamam IMDb

7.2
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Oyunculuk: 8
Akıcılık: 7
Görüntü: 7
Müzik: 7
Uysallar

Yorumlar

WORDPRESS: 0