Ve Sonra Dans Ettik (2019) LGBT Temalı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Ve Sonra Dans Ettik (2019) LGBT Temalı Film

Merab, babasının karşı çıkması ve istememesini dinlemeden Gürcü dansı yapmaya ve ve bu dansı öğrenip uluslararası dansçı olma yolunda ilerlemek için kurslara devam eder.

Red, White & Royal Blue 2023, LGBT Temalı BL Film
Bugün Eve Yalnız Dönmek İstiyorum LGBT Temalı BL Film
Benjamin 2018 LGBT Temalı BL Film

Ve Sonra Dans Ettik (2019) LGBT Temalı Film. Orijinal adı And Then We Danced olan 1s 53dk uzunluğundaki, İsviçre, Gürcistan yapımı LGBT, eşcinsel romatizma temalı dramanın incelemesi, konusu ve daha fazlası için buradasınız. Film, gay aşk, dans, homofobi, yerleşik inançlar gibi etiketleri de içeriyor. Film için bir BL yani boys’ love denilebilir, içeriğinde aşk ve romantizm de var.

LGBT kategorisinde filmler, diziler, Tayland, Güney Kore, Japon, Çin BL dizileri ve daha çok içerik için site menüsüne bakmayı unutmayın. Yorumlarınız önemli, yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyoruz.

Ve Sonra Dans Ettik (2019) LGBT Temalı Film Sen de İzle

Gürcistanda geçen, Gürcü dansında kendini yetiştirip içinde bulunduğu sosyo ekonomik katmandan kurtulmak isteyen eşcinsel bir gencin öyküsünü anlatan filmin konusu ve incelemesi.

Filmin özeti konusu ve incelemesi

Merab, babasının karşı çıkması ve istememesini dinlemeden Gürcü dansı yapmaya ve ve bu dansı öğrenip uluslararası dansçı olma yolunda ilerlemek için kurslara devam eder. Oldukça zor olan bu danstan daha zor ise eğitmenlerin istediği gibi dans etmektir. Sert ve oldukça katı bir kalıbı olan dans erkekler için oldukça zordur. Her hareket “erkeksi” olmak zorundadır.

Ve Sonra Dans Ettik (2019) LGBT Temalı Film
Ve Sonra Dans Ettik (2019)

Merab, içinde bulunduğu sosyo ekonomik katmanda sorunlar yaşar. Eşcinsel kimliğini saklayarak yaşamak da zordur. Filmde Gürcü toplumunun bu katmanında yaşanan homofobi, eşcinsel bireylerin cinayeti de konu edilir. Maddi açıdan oldukça sıkıntılı olan Merab, ağabeyiyle danslara devam eder.

Ağabey ise kısa yoldan zengin olmak peşindedir. Kardeşinin eşcinsel olduğunu bilmez. Merab’ın tek kurtuluşu iyi bir dansı olup Gürcistan’dan gitmektir. Bu sırada kursa yeni bir öğrenci gelir. Irakli adındaki bu yeni arkadaşı ile kısa sürede yakınlaşırlar.

Irakli ile gizliden gizliye ilişki yaşarlar. Bu sırada eğitimlerin acımasızlığı, üzerindeki baskılar, gay olduğunun öğrenilmesi ile başlayan şiddet ve dışlanma Merab için içinden çıkılmaz biçime girecektir.

Merab, sırf eşcinsel olduğu için ulusal dansı yapamayacağı kuralını yıkmak ister. Toplumsal ve kültürel eleştirilerin olduğu filmde Irakli, bütün bu toplumsal baskılara yenilir. Yaşamını devam ettirebilmek için evlenmek zorundadır. Eşcinsellik, toplum ve birey konularını konu edinen film ortalama bir drama kalitesinin izleyicisine sunacak. Oyunculuk ve filmin görüntü yönetimi tatmin edici. Özellikle toplumun gerçeklerini, gerçek yaşayışını gösteren filmler daha etkili denilebilir.

Film puanlaması IMDb

7.0
TOPLAM PUAN
Screenplay: 7
Oyunculuk: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
LGBT Tema: 7
Ve Sonra Dans Ettik (2019) LGBT Temalı Film

Yorumlar

WORDPRESS: 0