Virüs Salgını Filmleri ve Dizileri İzle

Ana SayfaFilm Dizi

Virüs Salgını Filmleri ve Dizileri İzle

Koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte virüs salgını filmleri ve dizileri ve de belgeseller ön plana çıkmaya başladı. En iyi filmleri burada bulabilirsin.

Modern Love (Aşk) Amazon Orijinal Dizi İncelemesi
Zaman Yolculuğu (Zamanda Yolculuk) Dizileri En İyiler
Kozmos Yeni Dünyalar Belgeseli Sen de İzle

Virüs salgını filmleri ve dizileri sinema ve dizi yapımcılarının en sevdiği konulardan biridir. İnsanlık tarih boyunca üç şeyle uğraşmıştır bunlar: virüs salgınları, savaşlar ve insanın ölümle mücadelesidir. Burada en iyi olarak derecelendirilen film ve dizileri aldım. Çok fazla salgın ve virüs konulu film olduğundan içlerinden en iyileri seçtim. Keyifle izle!

Daha fazla benzer içerik için TIKLA

Virüs ve Salgın Konulu Filmler

Ağaıda virüs salgını konulu yapımları bulabilirsin. Filmleri diziler ve Netflix’in salgınlar hakkındaki kendi yapımları belgeselleri listeye ekledim. Yayın tamamen izlediğim filmlerden oluştuğundan izlemediğim filmleri listeye almadım. Özellikle Netflix belgeseli ve 12 Maymun dizi filmini tavsiye ediyorum.


 

12 Maymun filmi fotoğrafı görseli

12 Maymun Filmi

12 Maymun Filmi

Virüs dalgını filmleri arasında eşşiz bir yere sahip olan 12 Maymun filmi büyük bir virüs salgını ile yok olan ve yer altına çekilen insanlığın virüsü yenme çarelerini anlatır. Mr. Cole zamanda yolculuk yaparak virüsün ilk kaynağına giderek virüs salgınını durduracaktır. Salgını kim neden çıkarmıştır? Zamanda yolculuk konusu ile konuya farklı bakış açısı veren filmlde aşağıda dizide de anlatılacağı gibi sebep sonuç ilişkileri de kafamızı karıştırmaya yetecek.

Filmin daha detaylı özeti için TIKLA


12 Maymun

12 Maymun Dizi Filmi

Dizinin konusu film ile aynıdır. Mr. Cole virüsü durdurmak için zaman makinesi ile değişik tarihlere yolculuk ederek virüsü durdurmay açalışır. Virüs salgınının asıl sorumlularını bulmaya çalışırken, tarih de sık sık değiir ama salgın bir türlü önlenemez. Virüs salgınınına sebep veren karan bir güç Titan adlı yapay bir şehirde, Cole ve ekibiyle kısayısa şavaşır. Sebep sonuç ilişkisi, zaman yolculuğu bilim kurgu konular ve virüs salgınları ve güç çatışmaları dizide filmden daha detaylı anlatılıyor.


 

La Jetee Filmi

La Jetee (İskele)

La Jetee aslında virüs salgını filmlerinin atası sayılır. 12 Maymun filminin ein kaynağıdır. 1962 Fransız yapımı film 28 dakikalım bir slayt gösterisi şeklindedir. Olaylar fotoğraf olarak ekranda kayarken anlatıcı da olayı öyküler. Büyük bir virüs salgını ve yok olan insanlığın ümidi zamanda geriye gönderilecek deneklerdir. Nihayet mahkum Mr. Cole bu işi başarır.


 

Virüs salgını filmi the last ship

The Last Ship Filmi

The Last Ship

Virüs salgını filmleri arasına bir de dizi eklemek gerekirse o The Lash Ship olmalıdır. Film 2014-2018 yılları arasında gösterildi. Pandemik hale gelen ve dünya nüfusunun çoğunu öldüren bir virüs, hiç bir şeyden haberi olmayan bir askeri araştırma gemisinin olaylara dahil olması ile değişir. Karşılıklı güç gösterileri, virüsün tedavisinin bulunması için verilen mücadele kolay olmayacaktır. Virüsün ilk tipini elinde bulunduran gemi kaptanı ve tıp ekibi artık tehlikededirler.


 

Pandemic Netflix belgeseli

Pandemic How to Prevent an Outbreak

Pandemic How to Prevent an Outbreak Netflix Belgeseli

2020 yılı Netflix yapı belgeseldir. Gribe karşı bilimcilerin ön planda neler yaptığını, grip salgınları ve virüsüyle nası mücadele edildiğini bu  belgeselde bulabilirsiniz. Aşı ve tedavi bulma çalışmalarının da anlatıldığı belgeselde insanların virüslere karşı verdiği inanılmaz (psikolojik ve inanç) mücadelesini de izleyeceksiniz.


 

Virüs salgını filmi ölümcül deney

Ölümcül Deney

Ölümcül Deney

Virüs salgını biraz da zombi filmi kategorisine giren 4 serilik bir film. Belki de en bilinen filmlerden biridir. Gizli bir devlet tesisinde yapılan deneyler sırasında bir bilgisayar arızası nedeni ile tehlikeli bir virüs tesisdeki neredeyse herkesi öldürür ve bir zombiye çevirir. Tesis kapatılır ve askeri birlikler tesisi kontrol etmeleri için gönderilir. Bir denek olan Alice, kendi hakkında öğrendiği gerçekler ile hem virüse hem de tesisteki yapay zekaya karşı mücadele verecektir. Virüs ise çoktan yüzeye çııkmıştır.


 

Contanigon Salgın Filmi

Contagion Salgın (2011)

İzlenilebilecek kalitede ortalama bir yapım olan Contagion Salgın filminin kosu: Mitch Emhoff (Mat Damon) bir iş gezisi için Hong Kong’dan dönen karısını ve çocuğunu kaybeder. Ölümlerine sebebiyet veren bir virüstür. Virüse karşı bağışık olan Mich ailesini kaybetmiştir. Salgın kısa sürede tüm ülkeye ve dünyaya yayılır. Bir yandan virüsün çıkış noktasını ve tadavisini arayan hükumet dünya çapında pandemik olan salgını durdurmaya çalışır. Virüs toplumsal düzeni ve insanların düzenini de bozar. Ne yapacağını bilmeyen insnalar büyük bir kargaşa ve korku içindedirler. Sokaklar boş ve çöp yığınları içindedir, insanlar korku içinde sokaklara düşer ve bir kurtuluş çaresi arar.

Tüm filmler için TIKLA

Yorumlar

WORDPRESS: 0