Vişne Bahçesi Anton Çehov Özeti Konusu Yorumu

Ana SayfaKitap YorumlarıModern Klasikler

Vişne Bahçesi Anton Çehov Özeti Konusu Yorumu

Uzun yıllardır FRansa'da yaşayan çiftlik sahibi L. Andreyevna kızı Anya ile birlikte çocukluğunun geçtiği çiftliğe döner. Yıllar önce burada bu çiftlikte, gölde çocuğunu ölmesi nedeni ile her şeyi bırakmıştır.

Çukurda Anton Çehov Konusu Özeti Ana Teması
Altıncı Koğuş İncelemesi Kitap Yorumu Özeti
Bozkır Bir Yolculuk Hikayesi İnceleme ve Özeti

Vişne Bahçesi Anton Çehov Özeti Konusu Yorumu. Çehov Rus Edebiyatının en önde gelen oyun ve öykü yazarlarındandır. Rus toplumunun yaşantısını, ruh halini çok iyidilegetirdiğini okurları bilir. Özellikle toplumsal sorunlar ve sosyal tabakalar, köleliğin kaldırması, toprak ağalığının bitişi gibi Rsu toplumu için en önemli dönüm noktaları da konu edilir. Şİmdi Tiyatro oyunun özetine ve koknusuna geçelim.

Yüzlerce kitap için site menüsüne bakabilirsiniz. Yaşamı ve kendimizi değiştirmenin tek yolu okumaktır. Hem yaşamı, hem kendimizi hem de bir diğerini okumayaı başardığımız andan itibaren dünya ve insan otomatik olarak farklı bir boyuta evrilecek. Yorumlarınızı önemsiyoruz, lütfen yorum yazmayı unutmayın.

Vişne Bahçesi Anton Pavloviç Çehov Özeti Konusu Yorumu
Vişne Bahçesi Anton Pavloviç Çehov

Vişne Bahçesi Anton Çehov Özeti Konusu Yorumu

Uzun yıllardır FRansa’da yaşayan çiftlik sahibi L. Andreyevna kızı Anya ile birlikte çocukluğunun geçtiği çiftliğe döner. Yıllar önce burada bu çiftlikte, gölde çocuğunu ölmesi nedeni ile her şeyi bırakmış ve gitmiştir. Yıllar sonra tekrar dönecektir. Döndüğünde herkesi değişmiş olarak gören L. Andreyevna’ hiç de memnun olmayacağı bir haber alır. Çiftliğin borçları artmıştır ve tek çare satmaktır.

Fakat geçmişten gelen hatıralar, vişne bahçesi ile ansiklopedilere bile giren bu ünlü çiftliği kurtarmak için elindne geleni yapsa da fazla parası olmadığından eli kolu bağlanmıştır. Kızı ve erkek kardeşi ile çiftliği kurtarmaya çalışacaktır. Çiftlikte de değişiklikler olmuştur.

Toprak ağalığı kaldırılmış, kölelik ve aristokrasi de rafa kaldırılmıştır. Çiftliğin eski çalışanları zengin çiftçiler olmuştur. Bu sırada zengin bir tüccar vişne bahçesinin ve çiftliğin bölgeye gelecek yazlıkçılar için iyi bir dinlenme alanı olacağını söyler. Her yeri yıkıp, ağaçları söküp yerine harika bir tesis yapılacaktır.

Yıllar öncesinden kalan anılarını kaybetmek istemeyen L. Andreyevna, kölelik ve toprak ağalığı sonrası artık daha da yozlaşan tanıdıklarıyla mücadele edemez. İnsnalar adeta birbirleir ile yarışır durumdadır ve herkes zengin olmanın peşinde, gününü gün etmeye odaklanmıştır. Vefa ve anıların artık hiçbir önemi de yoktur. Eski zamanlardan kölelik zamanından kalan bütüb bu toplarkar L. Andreyevna için kutsal olsa da eski çalışanlar, köelelr için bu lenatli yer yıkılıp yok eidlmedir.

Kitap puanlaması

4.0
TOPLAM PUAN
Olay Örgüsü
Karakterler
Gerçeklik
Akıcılık
Vişne Bahçesi Anton Çehov Özeti Konusu Yorumu

Yorumlar

WORDPRESS: 0