Where Your Eyes Linger 2020 Gay LGBT Temalı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Where Your Eyes Linger 2020 Gay LGBT Temalı Film

Lisede okuyan zengin ve ünlü bir ailenin tek erkek çocuğu Han Tea Joo gay bir gençtir. Yanında ona hem arkadaşlık yapan hem de koruması olan Kang Gook'a âşıktır. Fakat eşcinsel kimliğini bir türlü açığa vuramaz.

Sing in Love Koi Kogare Utae (2022) BL Japon Filmi
Fathers (2016) LGBT Gay Aile Temalı Film
Cherry Magic! Thirty Years of Virginity Can Make You a Wizard?!: The Movie (2022)

Where Your Eyes Linger Gay LGBT Temalı Film. 2020 yılı Güney Kore Yapımı gay LGBT temalı film. Gay sevgili, gay aşk temaları, gençlik gay aşkı gibi kategorilerdeki film drama etiketine de sahip. Filmin dizi versiyonu da var. Dizi 8 bölümden oluşuyor her bölüm 10 dakika. Parça parça izlemek yerine doğrudan filmi izlemek izleyiciye daha mantıklı gelecektir. Genç izleyici ya da sadece aşk görmek isteyen izleyici için ideal bir yapım. Klasik homofobi, ailelerin eşcinselliği “öcü” gibi görmesi temaları da filmde var. Eşcinsellik 21. yüzyılda canlı biyolojisinin en olağan hali olarak değerlendiriliyor. Cinsiyet rolleri, cinsiyetten farklıdır. Yani illa bir erkek bir kadından hoşlanacak, cinsel olarak çekim hissedecek diye biyolojik bir kurtal yoktur. Bu ayrı konu.

Where Your Eyes Linger 2020 Gay LGBT Temalı Film

Lisede okuyan zengin ve ünlü bir ailenin tek erkek çocuğu Han Tea Joo gay bir gençtir. Yanında ona hem arkadaşlık yapan hem de koruması olan Kang Gook’a âşıktır. Fakat eşcinsel kimliğini bir türlü açığa vuramaz. Bir yandan da arkadaşı ve korumasına karşı yakınlık ve aşk duygusu besler. Aslında koruma olarak patronuna âşık olmayı istemez. Aralarındaki statü farkı da Kang Gook’un duygularını açıkça yaşamasını engeller.

İkili arasında sürekli bir yarış, birbirlerini inciten tartışmalar vardır. Özellikle Han Tea Joo’nun babası büyük baskılar  yapar. Kang Gook bilerek kadınlarla çıkmaya başlayınca, deliren Han Tea Joo arkadaşını ezer geçer. Patronu olarak adete aonu küçümser ve böylece intikam elmak ister. Fakat araları tekrar düzelir. Birbirlerine iyice yaklaşıp aşkın ve hazzını almaya başlarlar.

Where Your Eyes Linger 2020 Gay LGBT Temalı Film

Where Your Eyes Linger 2020 Movie

Bu esnada aşklarını yaşarken öpüştükleri bir sırada rakip bir arkadaşları durumu Han Tea Joo’nun babasına söyler. Baba oğlunun rezil durumda olduğunu söyler. Eşcinsel olmasını asla kabul edemez. Cezalandırılacaktır. Bu sırada Kang Gook üzerine düşeni yapacak ve sevgilisini babasını elincen kurtaracaktır.

İnceleme Yorumum

LGBT gay temalı drama, gençlik aşkı, gay sevgili, aşk, BL, boy’s love, Asya gay LGBT temalı film gibi kategorilee sahip film için kısa bir yorum yapacağım. Sosyal statü, toplumun baskısı, eşcinselliğin nlaşılmaması büyük bir sorundur. Oysa 21. yüzyılda çoğu ygar ve bilime, akla dayanan yönetimler iin önemli olan yaşama hakkıdır.

Where Your Eyes Linger 2020 Gay LGBT Temalı Film

Where Your Eyes Linger 2020 Movie

Cinsel yönelimler, eşcinsellik LGBTQ birey olmak önemsizdir. Gerçekten de bir insanın kimliği ya da etiketi önemli değildir. Biyolojik bir varlık olan tüm insnalar aslında aynı yaşamsal sistemlere, biyolojiye sahiptir. Bütün ayrımlar, etiketler anlamsızdır. Önemli olan insanın cinsel yönelimi dğeildir; huzurlu bir biçmde kendi gibi yaşamasıdır. Bir eşcinsel bireyle düzcinsel bir bireyin hissettikleri arasında bir fark bulunmaz, fark ve ayrım zihinlerdedir.

Filme puanım mydramalist

7.0
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Oyunculuk: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
LGBTQ Tema: 7
Where Your Eyes Linger 2020 Movie

Yorumlar

WORDPRESS: 0