White Night (2012) LGBT Temalı BL Film

Ana SayfaGay LGBT Film

White Night (2012) LGBT Temalı BL Film

Baek-ya

İki yıldır bir alman uçak şirketinde çalışan Won Gyu bir geceliğine Seul'e gelir. Burada eski arkadaşı ile buluştuktan sonra bir gay arkadaşlık uygulamasından Lee Tae Joon ile tanışır.

Method 2017, BL Gay Temalı Güney Kore Filmi
Long Time No See 2017 LGBT Gay Temalı Film ve Dizi
Just Friends? (2009) LGBT Gay Temalı Güney Kore Filmi

White Night (2012) LGBT Temalı BL Film Güney Kore yapımı LGBT gay temalı film BL (boys’ love) etiketine de sahip. Her ne kadar film aşk, sevgili temalarına değinmese de Asya BL filmleri kategorisindeki ortalama yapımlardan. Film gerçek bir olaydan esinlenerek yapılmış. Homofobi, eşcinsel bireylere yapılan şiddet etrafında biçimlenen film 1s 15dk uzunluğunda. Filmin orijinal adı: Baek-ya.

iyibeyin.com olarak izleyip, sonradan değerlendirdiğimiz filmleri sizere sunuyoruz. Gerçek bir izleyici değerlendirmesi size yol gösterebilir. İzlemek istediğiniz film eğer sitede varsa fazla detaya girip sürpriz bozmadan genel bilgi alabilirsiniz. Yukarıdaki düğmeler sizi en popüler filmlere ve dizilere ulaştıracak. site menüsünde yüzlerce BL dizi ve film sizi bekliyor. Lütfen yorum yapmayı unutmayın.

White Night (2012) LGBT Temalı BL Film Konusu

İki yıldır bir alman uçak şirketinde çalışan Won Gyu bir geceliğine Seul’e gelir. Burada eski arkadaşı ile buluştuktan sonra bir gay arkadaşlık uygulamasından Lee Tae Joon ile tanışır. Amacı tek gecelik bir ilişki sonrası sabah saat 6’da tekrar uçağına dönmektir. Yıllar önce Seul’de yaşamış olduğu homofobik saldırı sonrası umutlarını kaybetmiştir. Artık ülkesine de insanlara da güvni kalmamıştır.

White Night (2012) LGBT Temalı BL Film
White Night (2012)

Lee Tae Joon ile anlaşamazlar. Fakat bu garip, bencil adamı bir türlü bırakamaz. Öyküsünü duyunca peşinden gider. Sabah saat 6’ya kadar sürecek olan bu macerada Won Gyu, saldırıya katılanlardan intikam alacaktır. Yeni arkadaşı da ona katılır. Fakat Won Gyu, taviz vermez bencilliği ve aşağılayıcı tavırları ile Lee Tae Joon’u sürekli hırpalar. Asla insnalara güvenmeyen ve Almanya’da sevgilisi olduğunu söyleyen Won Gyu, aşka, güvene, güler yüze muhtaçtır. Fakat bunu tam tersi bir insana dönüşmüştür,

Lee Tae Joon t ek gecelik bu ilişkiyi saat &’ya kadar sürdürür. Gün doğmadan her ikisi de ayrılmış olacaktır. Peki sorunlarını çözemeyen Won Gyu sonunda aradığını bulacak mıdır? Kurye Lee Tea Joon etkilendiği bu adamla iletişimini sürdürme gibi bir ihtimale sahip midir? Yoksa her şey b,r gecelik tuhaf bir maceradan ibaret mi kalacaktır?

White Night (2012) LGBT Temalı BL Film
White Night (2012)

İncemele ve Yorum

Gerçek bir olaydan esinlenerek yapılan filmin ana teması homofobi. Eşcinsel bireylere sırf cinsel yönelim yüzünden yapılan saldırıların sınısır yoktur. Daha doğrusu dünyada insnalar sürekli bir ötekileştirme, bir diğerini dışlama isteğinde. Bu istek her geçen gn bütük bir arzuyla devam ediyor. Modern devletlerde siyasiler bu sorunları aşmayı az çok başardı. Örneğin ABD çıkardığı federal yasa ile eşcinsel evlilikleri onayladı. ADB başkanları Biden, Obama her yıl LGBTQ+ bireylerin günlerinde gay-lezbiyen Pride yürüyüşlerinde LGBT’lere dayanışma mesajları veriyor. Avrupa’da çoğu ülkede LGBT’ler artık siyasetin konusu değil ve insanların nefreti körüklenmiyor. Bu ülkeler yin edünyanın en gelişmiş ve huuzrlu ülkeleri arasında. Karmaşa azaldıkça, insnalar birbirleri ile uğraşmayı bıraktıkça erinç de artıyor. Mutluluk ve sevinç içinde yaşamaya odaklanmak yerine ülkemizde de sürekli nefret ve ötekileştirici, çatıştırıcı dili siyasetçiler kullanıyor.

Film gece çekimleri ve müzikler olarak ortalama bir kalitede. Sakin, yan konuların olmadığı kalabalık bir kadrosu olmayan film gerççeklik sunuyor. Bilindik Güney Kore BL filmleri çok çekici genç oyuncular, lüks menaklar ile izleyiciyi adeta bir ütopyada geziye çıkarır. Fakat gerçek asla öyle değildir dünyanın çoğu yeri LGBT bireyler için güvenli değildir. Filmde oyuncular ve mekanlar gerçekçi bir karaktere sahip.

Film puanlaması IMDb

7.0
TOPLAM PUAN
Screenplay: 7
Görüntü: 7
Oyunculuk: 7
Akıcılık: 7
Müzik: 7
LGBT Tema: 7
White Night (2012) LGBT Temalı BL Film

Yorumlar

WORDPRESS: 0