Winter Boy, Liseli (2022) Filmi

Ana SayfaGay LGBT Film

Winter Boy, Liseli (2022) Filmi

Lucas, babasının ölümü üzerine ailesinin yanına gelir. Bu sırada Paris'te yaşayan ağabeyi de gelmiştir. Sanatçı olan ağabeyi ile olan sorunlarını çözmek isteyen Lucak kısa süreliğine büyük kardeşinin yanına taşınır.

Beni Adınla Çağır LGB Temalı BL Film
My Personal Weatherman (2023) Japon BL Dizi
Once Again (2022) Güney Kore LGBT Dizi

Winter Boy, Liseli (2022) Filmi. Le lycéen 2022 Fransız yapımı drama. Drama ölüm, yas, gençlik sorunları temalarında. Ayrıca gay, eşcinsel sevgili, eşcinsel romantizmi gibi etiketleri de içeriyor. Bu nedenle filmi LGBT filmleri kategorisine de almak gerekiyor. Şimdi filmin konusu ve yorumlamasına geçelim. İzleyip izlemeyeceğinize siz karar verin.

🏳️‍🌈 Daha fazla LGBT temalı film için buraya dokunun.

Winter Boy, Liseli (2022) Filmi

Babası ile iletişimi pek iyi olmayan ve uzak bir okulda yatılı eğitim gören Lucas, eşcinsel genç olarak babasının kendisini asla onaylamadığını düşünür. okulda kaçamak yaptığı arkadaşı ile de seks dışında bir bağı bulunmaz. Yaşamı, ölümü, ilişkileri sorgular ve anlamaya çalışır.

Fransız yapımı (Le lycéen) filminde klasik Fransız filmlerindeki ağır işleyişini, çekinilmeden sunulan çıplaklık sahnelerini görmek mümkün. Mekanlar ve çekimler biraz sıkıcı olabilir. Film eşcinsellik ya da LGBT temalarınından çok 17 yaşıdaki eşcinsel bir gencin babasının ölümü üzerine yaşamı yeniden anlama ve kavrayışı üzerine denilebilir. İzleyici filmde bolca seks sahnesi bulacak, bu da Lucas karakterini anlamak için önemli olabilir.

Winter Boy, Liseli (2022) Filmi
Winter Boy, Liseli (2022)

Lucas, babasının ölümü üzerine ailesinin yanına gelir. Bu sırada Paris’te yaşayan ağabeyi de gelmiştir. Sanatçı olan ağabeyi ile olan sorunlarını çözmek isteyen Lucak kısa süreliğine büyük kardeşinin yanına taşınır. Büyük şehirede yaşamak onun için ayrı bir tecrübedir. Burada kardeşinin oda arkadaşı eşcinsel Lilo’ya yakın olmak ister.

Paris’te bulunduğu sürede cinselliğini yaşamak özgür olmak istese de bunu başaramaz. Kilo ile olan bağını güçlendirmek isterken yaptığı yanlışlar yüzünden tekrar annesinin yanına dönecektir. Film bundan sonra daha içe kapanık, dram yönü ağır bir ilerleyecektir. İzleyici için ortalamanın altında bir yapım. Fakat LGBT temalı, gay başrol karakteri, ölüm ve yas temalarında yapımları seven izleyici için Winter Boy, Liseli ( Le lycéen) filmi izlenilir durumda.

Film puanlaması IMDb

Yorumlar

WORDPRESS: 0