X Æ A-12 Ne Demek? Elon Musk Oğlunun Adı

Ana SayfaYaşam

X Æ A-12 Ne Demek? Elon Musk Oğlunun Adı

X Æ A-12 ned demektir? Alan Musk oğluna verdiği bu gizemli ad gizli mesajlar mı içeriyor? Yoksa sadece ilgi çekmek amaçlı mı? değişik görünmek için mi?

Kış Manzaraları ve Buz Tutan Düşünceler
Behçet Hastalığı Nedir? Kullanılan İlaçlar ve Tedavi
İnsan Neden Var? Niçin Var Olduk Ki! Saçma Bir Yaşam

X Æ A-12 Ne Demek? Elon Musk oğluna böyle bir ad takmış. Baktığımızda anlamsız harfler, sayı ile oluşan bir ad bize komik gelebilir. Fakat bu adın altında belki de bir mesaj vardır. Biraz şüpheci olmakta ne zarar var değil mi? Twitter’da TT olan gündeme eğlence getiren X Æ A-12 sadece değişik, farklı bir ad mı? Musk, “ulan öyle bir ad koyayım ki benim farkım anlaşılsın” demiş olabilir mi? “Yani tutup da sıradan bir ad koymamalıyım, gizemli bir şeyler olsun ki insnalar arkasında bir sırlı gizemli bir şeyler arasın” da demiş olabilir. Sonuç olarak dikkatler üzerinde.

Space X – X Æ A-12

X Æ A-12 Ne Demek? Anlamı nedir?

Her ne kadar çok okuyan biri olsak da her şeyi bilecek halimiz de yoktur ya! Roket bilimi, uzay araçları ve bu araçların adları… Şimdi gelelim X Æ A-12 ne demek olduğuna. Tabii ki TT olan başlıktaki atılan Tweet’lere bakarak bir şeyler yazacağım. Bir Tweet’e göre: Æ harfi “Ash” şeklinde okunuyor ve İngilizce anlamı da “Kül” demek. 12 ise başmelek anlamında ve Archangel adında bir uzay aracının kısaltılması. Musk, oğluna bir hava aracının adını mı koydu? Amaç zaten gizemli bir şeyler yapmak ve dikkatleri üzerine çekmek ise başardı. Diğer bir Tweet ise “X” Space X uydularının kodu der. “Æ” dijital benlik. (ki gelecekte makineler de bilinç sahibi olacka ya da insna dijital insana evrilecek) “A12” merkezi istihbarat. Yani Twitter çoştu 🙂

Şifre… Hani şifreli gizli saklı işleri pek severiz. Fakat bu ad o kadar da gizemli olmayabilir. Uzatmaya gerek yok galiba Musk oğluna X Ash Archangel adını vermiş o kadar!

X Æ A-12 Alan Musk

Mitoloji ve Tanrıların Uzay Araçları

Bir zamanlar gökyüzünden yere dünya dışı varlıklar inmişti. Bu varlıklar yani astronotlar o zamanın ilkel insanınca tanrılar olarak adlandırılmıştı. Uzaydan inen tanrılar, metal kuşları, alev saçan canavarları andıran ateş topundan göksel diskleri ile yere inip Homo Sapiens’in evrimine yardımcı olmuştu. Mitolojide, eski ve yeni ahitte, antik çağlardan kalma tabletlerdeki destan ve şiirlerde, mağara resimlerinde, kaya yazılarında, tapınaklarda kısacası dünyadaki bütün medeniyetlerde aynı bilgiler var. Göklerden (cennetten) yeryüzüne göksel diskleri ya da kasırgalar çıkaran alev saçan demir kuşlarla (UFO) inen uzaylı tanrılar… Tekrar gökyüzüne yükselen bu tanrılar bir gün yine yeryüzüne inecek. İnsanlığı hesaba çekecek. Mitolojilerin ve kadim kültürlerin inanışı da bu şekilde.

Belki de Musk, X Æ A-12 adı ile göksel arabaları ile yeryüzüne inen, antik çağdaki insanlara şu anki teknolojinin yeni ulaştığı astronomi bilgilerini veren tarıları anmak istedi. Sizi biliyorum demek istedi. İnsanı bir bir model olarak görmeye başladığı da kesin. İleride ama yakın gelecekte değil. İnsnaların yarı makine olacakları kesin. Biyolojik bedenimiz ile silikon çipler birleşecek. Yapay zeka ile insan yeni bir modele evricecek ve bizler artık insan değil de yarı insan yarı makine olacağız. Ya da tamamen ayrı bir tür yaratacağız. İnsnala makine karışımı bir humanoid olacak bu yeni varlık. Musk tabii ki biraz abartmış. Henüz 10 değil 100 yıldan fazla olduğunu düşünüyorum. Musak, galiba modern Gılgamış. Kral Gılgamış ölümsüzlük arayışı ile tanrıların diyarına yolculuk eden Sümer kahramanıdır. Ayrıntılar için TIKLA

Sonzuluk işareti

Diğer bilim ve gizem sayfalarına ulaşmak ve daha fazlasını okumak izlemek için TIKLA

Not: Doğru bir açıklaması varsa ve biliyorsanız yorumlar emrinizde.

Yorumlar

WORDPRESS: 0