Yaşamdan Beklentimiz Ne Olmalı? Beklenti Arttırma Yolları

Ana SayfaYaşam

Yaşamdan Beklentimiz Ne Olmalı? Beklenti Arttırma Yolları

Yaşam beklentimiz ne olmalı? Yaşam beklentimizi nasıl arttırabiliriz? Ya da beklenti haline getirdiğimiz şeyler doğru şeyler mi?

Virüsler mi Yoksa İnsanlar mı Daha Tehlikeli?
Montaigne Denemeler Kitap Yorumu ve Alıntılar
Dönüşüm Franz Kafka Kitap Konusu Özeti İncelemesi

Yaşamdan Beklentimiz Ne Olmalı? Beklenti Arttırma Yolları. Yaşam beklentimiz (beklenti) ya da isteklerimiz ne olmalı? Beklentilerimizin ne kadarını gerçekleştirebiliyoruz? Ya da yanlış şeylerin mi peşindeyiz? Beklenti arttırma yolları nelerdir? Yanlış beklentiler içinde miyiz? Beklenti yanlış bir şey midir? Beklentisiz b ir yaşam olabilir mi? Aşk, para, ünlü olmak, her şeye hükmetmek, en güzel vücuda sahip olmak? Ölümsüzlük mü yoksa? Ya da sürekli savaş ve kargaşa içinde en medeni (!) canlı türü olan insan her şeyi yok ediyor.

Yaşamdan Beklentimiz Ne Olmalı? Beklenti Arttırma Yolları

Yaşam isteksizliği (beklentisizlik) aslında bizim suçumuz. Yaşamdan çok yok etmeye odaklıyız. Yaşama ve insana dair bilinenler “devede kulak” kadar bir şey… Yine binlerce yıl boyunca insanlar bilim yerine inanç savaşları yaptılar. Her şeyi inançla açıklamaya çalıştılar… Yaşamdan beklentimiz (beklenti) hiç bir zaman insan vücudunun ve 👉yaşamın sırrını çözmek ve canımıza can katmak olmadı… Mutluluk beklentilerimiz doğrultusun da mı gerçekleşir?

Yaşamdan Beklentimiz Ne Olmalı? Beklenti Arttırma Yolları
Yaşamdan Beklentimiz Zincirleri Kırmak

Belki de yaşam beklentisini (beklenti) artırmanın kolay bir yolu var her zamanki gibi yaşamı maddi çıkarlar ile dünyanın kurulu olduğu ekonomik ve siyasi sistemlerle zorlaştırıyoruz. Milyarlarca yıllık evrimsel gelişimde milyonlarca yıldır değişen, gelişen, evrilen biyolojik bedenimizin yanı sıra zihnimiz de medeniyetimiz de ekonomik ve sisyasi sistemimiz de evrilmeli ki yaşamak bir anlam kazansın. Yaşam belirsizlik içinde birilerinin diğer birilerinin sırtından geçindiği; adetin olmadığı, gelir dağılımının uçurumunda yaşamdan ne bekleyebiliriz ki! Yaşamdan eklentimiz Homo Sapiens türünü daha da üst bir bilince ve kozmik evrensel bir varlığa doğru hızla ilerletmek olmalı. Binlerce yıldır ilerlemeyen insanlık işe yaramaz bütün bilgilerini yaşama bakış düsturlarını bırakmazsa beklentisiz yaşamaya devam edecek…

Ne istiyoruz daha fazla paramı? Daha çok yaşamak mı? Aşk mı? Sonsuza dek genç yaşamak ya da ölümsüzlük mü? Ünlü biri olmak mı istiyoruz? Ya da her şeye sahip olmayı mı? Yoksa yaşamdan istediğimiz sadece huzur mu?

Aslında her şey düşüncelerimizi değiştirmeyle ilgili. İnsan beyni kapalı devre sistemdir. Her şey bu kapalı kutunun içinde gerçekleşir. İşte ne zaman bu kapalı devre yapıyı aşıp, dış bağlantılar kurmayı başarırsak o zaman kendimizi aştığımızı da göreceğiz. Düşünce nasıl değiştirilir sayfasına gitmek için buraya dokunun.

Yorumlar

WORDPRESS: 0