Yaşam Şifresi Source Code Filmi İzle Konusu İncelemesi

Ana SayfaFilm Dizi

Yaşam Şifresi Source Code Filmi İzle Konusu İncelemesi

Kendisinin bir simülasyonda olduğunu sanarak bu konu hakkında tartışır. Görevi 15 dakika önceki trene tekrar gidip bombayı engellemek ve bombacıyı yakalamaktır.

Yarının Savaşı The Tomorrow War 2021 Filmi
The Adam Project Netflix Filmi Konusu
Nobody Bob Odenkirk Filmi İncelemesi Konusu

Yaşam Şifresi Source Code Filmi İzle Konusu İncelemesi. 2011 ABD yapımı film zaman yolculuğu, zamanda yolculuk, zaman döngüsü konulu filmler arasında. Zamanda Geçmişse yolculuk, geçmişi değiştirmek konulu film 1s 33dk uzunluğunda. Zaman yolculuğu yapıp geçmişi değiştirmek, nedensellik, sebep sonuç ilişkisi ve daha onlarca paradoksu da beraberinde getirir. Zaman yolculuğu temalı ve özellikle zaman döngüsü filmlerini severseniz bu film size göre, listene ekle ve izle!

Daha çok film izlemek ve izleme listenize yeni filmler eklemek için yukarıdaki düğmeleri ve site menüsünü kullanabilirsiniz. Yazar olarak içerik üretmek ya da içerik göndermek isterseniz kırmızı düğmeyle ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

Yaşam Şifresi Source Code Filmi İzle Konusu İncelemesi

Colter Stevens adındaki asker Afganistan’da bir çatışmada ölür. Vücudu ikiye bölünür. Babası ile ayrılırken de pek tatlı şeyler olmamıştır. Colter Stevens, kendini bir kapsülün içinde bulur. Karşısındaki ekranda kendisi ile konuşan asker Colleen Goodwin’i görür. Kendisinin bir simülasyonda olduğunu sanarak bu konu hakkında tartışır. Görevi 15 dakika önceki trene tekrar gidip bombayı engellemek ve bombacıyı yakalamaktır. Çünkü bombacı şehrin yarısını ı-yıkacak ikinci bombayı patlatmayı düşünür.

Yaşam Şifresi Source Code Filmi İzle Konusu İncelemesi
Yaşam Şifresi Source Code 2011

Kendini bir zaman döngüsünde bulur. Bu döngünün içinde trendeki bir öğretmenin bedenindedir. Defalarca trene aynı döngüye döner, kız arkadaşı ile birlikte trendeki her olay yeniden yaşanır. Bombayı bulmak, teröristi belirlemek amacındadır. Fakat görevini hâlâ simülasyon sanmaktadır. Fakat durum daha ciddidir, görevinin amacını ve üç ay önce öldüğünü sadece beyninin çalıştığını öğrenir.

Aynı döndü içinde bir yandan bombayı etkisiz hale getirirken diğer yandan da kız arkadaşının hayatını kurtarmak ister. Proje müdürü Dr. Rutledge, zamanda yolculuğun ve geçmişi değiştirmenin imkansız olduğunu sadece zaman döngüsünde teröristi tespit etmesini söyler. Fakat o ve Goodwin daha fazlası olduğuna inanmaktadır.

Zaman yolculuğu konulu filmde aksiyon yeterli ve oldukça iyi. Akıcılık ve döngülerdeki değişik açılar oldukça iyi konu ediliyor. Zaman yolculuğu teması da filmde oldukça kaliteli konu ediliyor. Geçmişe mesaj gönderen eski asker zaman yolculuğu yaparak hem kendi yaşamını hem de trendeki insanları kurtartır. Zaman çizgisi tamamen değişmiştir. Yeni bir gerçeklik yaşanır. Tek delil ise Colleen Goodwin’in telefonundaki mesajdır.

Film puanlaması IMDb

7.4
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Akıcılık: 8
Oyunculuk: 8
Görüntü: 7
ZY Teması: 7
Yaşam Şifresi Source Code Filmi İzle Konusu İncelemesi

Yorumlar

WORDPRESS: 0