Yossi & Jagger LGBT Gay Aşk Asker Filmi Konusu Film Önerisi

Ana SayfaGay LGBT Film

Yossi & Jagger LGBT Gay Aşk Asker Filmi Konusu Film Önerisi

Diğer yandan da Lübnan sınırında sürekli çatışma yaşanmaktadır. Bu sırada sınır karakolunda komutan komutan Yossi ile ikinci komutan Jogger (Lior) arasında ilişki vardır.

Three Months 2022 Gay LGBT Temalı Film
LGBT Gay Temalı Filmler Quuer BL Movies İzle
Happy Endings Sleepover LGBT Gay Temalı Film

Yossi & Jagger LGBT Gay Aşk Asker Filmi Konusu Film Önerisi. 2002 İsrail yapımı film 1 saat 5 dakika uzunluğunda. Yossi and Jagger, LGBT film, gay, eşcinsel asker, savaş, gay aşk gibi kategorilere sahip. BL ya da boys’ love kategorisine de giren drama filmi savaş, temasına da sahip. Eşcinsel asker sevgililer Yossi & Jagger arasındaki aşk filmin konusu. Tabii ki 2002 yapımı eki sayılabilecek bir film ama LGBT gay film kategorisinde izlenebilecek bir drama.

Yüzlerce LGBT kategorisinde film izlemek için önce bu sayfaları ziyaret etmelisiniz. Site menüsünden daha fazla içeriğe ulaşabilirsiniz. Sitede yazar olmak ve içerik üretmek ister misiniz? Kırmızı düğme sizi ilgili sayfaya götürecektir.

Yossi & Jagger LGBT Gay Aşk Asker Filmi Konusu Film Önerisi

Filmin konusu ve özeti. Sınır bölgesinde tetikte bekleyen İsrailli askerler kışın en soğuk ve karlı döneminde zorluk içindedir. Bir yandan gıdaları bozulmuş ve yiyecek bir kalmamıştır. Diğer yandan da Lübnan sınırında sürekli çatışma yaşanmaktadır. Bu sırada sınır karakolunda komutan komutan Yossi ile ikinci komutan Jogger (Lior) arasında ilişki vardır. İki gay sevgili sürekli görev bahanesi ile uzaklara giderek sevişirler. Karakoldaki askerlerden bazıları bu durumun farkına varmıştır.

Yossi & Jagger LGBT Gay Aşk Asker Filmi Konusu Film Önerisi
Yossi & Jagger 2002

Karakola dışarıdan gelen bazı kadın askerler de olur. Bun kadınlardan biri Jogger’a âşıktır. Jogger, aske sonrası Yossi ile aynı evde yaşama hayalleri kurarken, Yossi bundan pek emin değildir. Aralarında bu konu yüzünden tartışmalar çıkar. Yine askerlerin pusudan geldiği bir günde alay komutanı yeni bir pusu daha ister. Askerler yorgundur ama aldırış etmez. Gece Lübnan sınırına gidilip tekrar pusu kurulacaktır. Fakat işler istenildiği gibi gitmez. saldırıda büyük bir patlama olur patlama da Jogger de dahil askerler ölür.

Yossi & Jagger LGBT Gay Aşk Asker Filmi Konusu Film Önerisi
Yossi & Jagger Film

Yossi, sevgilisi ile geçirdiği güzel günleri düşünür. Cenaze evinde sevgilisini annesinden bile iyi tanır. Film genel olarak sıkıcı geçmeyen bir akıcılığa sahip. İki asker arasındaki eşcinsel aşk ve duygular filmde iyi yansıtılıyor. Tabii ki Jogger’ın ölmesi, Yossi’nin çok tepkisiz kalması bilindik LGBT gay temalı filmlerden farklı bir son katıyor filme. Bu defa aşk kazansa da âşıklardan biri savaşta ölüyor. Toplumun beklentileri, insanları oldukları gibi kabul etmemek ve önyargılı yaklaşımlar insanlığın en büyük sorunu olsa gerek. Canlıların doğasında olan cinsel yönelimler, özellikle kendilerini baskın cinsel yönelime sahip olduğunu sanan özellikle heteroseksüel erkekler tarafından sürekli yanlış değerlendirilir.

Yossi & Jagger LGBT Gay Aşk Asker Filmi Konusu Film Önerisi
Yossi & Jagger

Filmde de askerler cinsel yönelimlerini açıklayamazlar. Çünkü heteroseksüel erkekler kendi cinsel yönelimlerini tek ve doğru kabul ederken diğer cinsel yönelimleri aşağılamaktadır. Yine filmde toplumun yani heteroseksüel bireylerce belirlenen normlara uyma (örneğin bir kadınla birlikte olma zorunluluğu, eşcinsel kültürünü reddetme ve eşcinsel bireylere benzememe gibi) zorunluluğu gibi toplumsal baskıyı da görmek mümkün.

Film puanlaması IMDb

7.0
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Oyunculuk: 7
Görüntü: 7
Akıcıkık: 7
LGBT Tema: 7
Yossi & Jagger LGBT Gay Aşk Asker Filmi Konusu Film Önerisi

Yorumlar

WORDPRESS: 0