Young Royals 2. Sezon Netflix LGBT Temalı Dizisi

Ana SayfaGay LGBT Diziler

Young Royals 2. Sezon Netflix LGBT Temalı Dizisi

Prens Wilhelm, karıştığı bir kavga yüzünden kraliyet ailesini zora sokar. Veliaht prens olan ağabeyinin de eğitim gördüğü liseye yatılı olarak gönderilir

Check Out (2022) Tayland LGBT Temalı BL Dizi
Love Stage!! (2022) Tayland BL Dizi
Mr. Sahara & Toki-kun Japon LGBT Temalı BL Dizi

Young Royals 2. Sezon Netflix LGBT Temalı Dizisi. 2021 yılında ilk sezonu yayınlanan çok sevilen Netflix LGBT gay dizileri arasındaki yapım yani Young Royals 2. sezon ile Kasım 2022 yılında tekrar izleyicisinin karşısına çıkacak. Başrollerinde Edvin Ryding (Wilhelm) Omar Rudberg (Simon) olan gay aşk, gençlik eşcinsel aşkı, cinsel yönelimini açıklama, gay okul dizileri, boys’ love (BL) gibi etiketlere de sahip drama ikinci sezonda yeni karmaşalarla izleyicisinin karşısına çıkıyor.

Daha fazla LGBT temalı dizi, film, belgesel, televizyon programları, Netflix orijinal yapımları ve daha fazlası için yukarıdaki düğmelerini da site menülerini kullanabilirsiniz. Sitede içerik üretmek isterseniz yazar başvuru şartları için kırmızı düğmeye dokunun.

Young Royals 2. Sezon Netflix LGBT Temalı Dizisi

Young Royals Dizisinin Konusu

Young Royals 2. Sezon. Prens Wilhelm, karıştığı bir kavga yüzünden kraliyet ailesini zora sokar. Veliaht prens olan ağabeyinin de eğitim gördüğü liseye yatılı olarak gönderilir. Burada kendisine büyük bir saygı ve ayrıcalık gösterilir. Tabii ki aynı okulda bir de uzak kuzeni okur. Wilhelm, okula burslu olarak dışarıdan gelen ve yatılı olarak kalmayan öğrenci Simon ile arkadaş olur.

Young Royals 2. Sezon Netflix LGBT Temalı Dizisi
Young Royals 2. Sezon

Kısa sürede Simon ile arkadaş olan Wilhelm kendisi gibi eşcinsel olan arkadaşı ile sevgili olurlar. İlişkilerini gizli tutarlar. Fakat, prensin ağabeyi trafik kazasında ansızın ölünce yerine geçen Wilhlem, artık birinci dereceden korunur ve önemldir. Bu sırada gay olduğu ve ilişkisi de duyulur. Bu skandal saklanır. Okul bitince iki sevgili ayrılır.

İkinci sezon işte buradan devam edecek. İzleyici öykünün devamını öğrenecek. Kraliyet ailesi bu durumu gizleyecek mi? Simon ile olan ilişkisi tehlikeye düşen Wilhelm sevgilisi ile görüşebilecek m.? Bu soruların cevabını filmi meraka bekleyen izleyici alabilecek.

Young Royals 2. Sezon Netflix LGBT Temalı Dizisi
Young Royals

Yorum Eleştiri

Young Royals 2. Sezon öncesi bir eleştiri ve yorum. Cinsiyet rolleri, eşcinsellik dünya insanın karanlık dönemleri yaşadığı günlerde yasak ve bir suçtu. Günümüzde hâlâ insanın hatta canlıların biyolojisinin, yaşamın bir parçası olan cinsiyet rolleri ve eşcinsellik kötüye kullanılıyor. Siyasiler pek çok ülkede toplumu eşcinsellik üzerinden yarıştırıyor. Tek amaçları oy ve yeniden seçilmek olan ülkeleri yönetenler aslında cinsel yönelimleri umursamıyor bile! Her zaman siyasetin hırsına kurban giden eşcinsellik ve eşcinsel bireyler yaşam kadar gerçektir.

Young Royals 2. Sezon Netflix LGBT Temalı Dizisi
Young Royals

Bir şeyi reddetmek ve görmezden gelmek o şeyi yalan ve gerçek dışı yapamaz. Dizide de siyaset, halkı ebediyen yönetmek, politik hırslar uğruna eşcinselliği adeta lanetlemek gibi bir hastalıklı düşünceyi izleyici hayretle takip edecektir. Oysa kraliyet ailesinin umurunda olan eşcinsel prens değil, makamlarını, ünlerini ve kraliyet ailesi olarak tahtta kalmayı sağlamlaştırmaktır. Wille ise bütün bu oyunları, yalanları herkese duyurmak niyetindedir. Kraliyet ailesi ile arasındaki psikolojik savaşı kazanacak mıdır? Okulda yıl sonu konuşmasında, ya kendi gibi olacak Simon ile olan ilişkisini kabul edecek; ya da kraliyetin yalanlarına geleneklerin saçma devamlılığına uygun davranacaktır.

Dizi puanlaması 8/10 IMDb

Yorumlar

WORDPRESS: 0