Young Royals Netflix Dizisi Gay LGBT Temalı

Ana SayfaGay LGBT Diziler

Young Royals Netflix Dizisi Gay LGBT Temalı

Kraliyet ailesinin veliaht prensi Wilhelm yatılı okulda tanıştıgı Simon ile olan ilişkisi bir kaosa dönüşür.

Beni Adınla Çağır LGB Temalı BL Film
All the Liquors Güney Kore LGBT BL Dizi
Blueming (2022) Güney Kore BL Dizi

Young Royals Netflix Dizisi Gay LGBT Temalı 2021 yapımı bir dizi. Dizinin başrolünde bir prens var. Prens gay olduğu için diziye gay, LGBT temalı demek pek de yanlış olmaz. Dizinin IMDb puanı bu yazıyı hazırlarken 8.6 olarak belirlenmiştir. 21K oylama yapılmıştı. Gençlik, drama, aşk öyküsü, romantik dizi kategorilerinde de diziyi değerlendirmek mümkün. Netflix olsun diğer online platformlar olsun eş cinsellik konusunu korkmadan konu ediniyorlar. Çünkü dünya insanının artık Orta Çağ düşünce biçiminden ayrılması gerekiyor.

Cinsiyet rolleri üzerinden, ırklar üzerinden yapılan her türlü aptalca ayrım dünya insanını zihinsel olarak yerin dibine sokuyor. Zaten insnalar dizi izleyerek cinseiyet rollerini değiştirmezler. sade insan kendini keşfeder. Biz insanı kendinden nefret ettirmeye o kadar alışkınız ki! Tüm dünyada tutucu yaşam biçimini belirleyenler bir diğerini özellikle eş cinselleri tehdit olarak gördüğünü biliyoruz. Bu yanlış sadece zihinsel aydınlıkla giderilecektir. Neyse şimdi laf kalabalığı paragrafını geçip Young Royals dizisi özetine ve incelemeisne geçelim. Bu tip diizleir seversen diziyi izle!

Young Royals Konusu Netflix Dizisi Gay LGBT Temalı

Prens Wilhelm, yaptığı bir kavga sonrasında ülkede gündeme gelir. Kraliyet ailesinin adını zedelediği için ceza olarak yatılı okulda liseyi okuyacaktır. Kendisi veliaht prens olmadığından gözler çok fazla üzerinde olmadığından nispeten rahattır. Aynı okulda kraliyet ailesindne kuzenleri de vardır. Okulda çok zengin ailelerin çocuklarının yanısıra sıradan ailelerin çocukları da okumaktadır. Yatılı okuyan süper zenginlerin çocuklarının da sorunları vardır. Aileleri tarafından istemedikleri şeyleri yapan, kişisel sorunlarını onlara söyleyemeyen öğrencilerin işleri zordur.

Young Royals Netflix Dizisi Gay LGBT Temalı
Young Royals

Veliaht prens bir trafik kazasında ölür. Yerine kardeşi Wilhelm veliaht prens olarak geçer. Prens, Simon adındaki sınıf arkadaşı ile ilşki kurar. İki gay arkadaş birbirleir ile sevişirlken Wilhelm’in sorunlu kuzenine yakalanırlar. Video kayıtları kısa sürede yayılır. Çok disiplinli bir okul olsa da öğrenciler oklula içki ve uyuşturucu sokmanın yolunu bulurlar. Ailelerin istekleri çocuklarınki ile çelişir. Ebeveynler çocuklarını becerilerine ve kişilkiklerine göre yetişmelerini istemezler. Öğrencilerle Aileleri arasındaki temel kavganın nedeni aslında ailelerin çocuklarını anlamamaları ve onlarl aempati kuramamalarıdır. Kraliyet ailesi de veli aht prensin eş cinsel olmasını kabul etmeyecektir. Bu büyük bir skandaldır. Young Royals, kraliyet ailesi gençlerinin kimlik savaşlarını ve birbirleir ile olan acımasız ilişkilerini de anlatıyor. Asla kendiniz gibi olamadığını zbir yaşam yaşıyorsunuz.

Young Royals Netflix Dizisi Gay LGBT Temalı
Young Royals Netflix

Dizi incelemem ve yorumum

Young Royals konusu itibari ile Netflix dizisi 7 puan alır. Daha fazlasını hakeder mi bilmiyorum. Çünkü konu çok sıradan geldi. Bilindik şeyler anlatılıyor. Ama yukarıda da bahsettiğim gibi insanın kendisi gibi olmasını engellemek yıkıcı etkilere sahiptir. Kraliyet ailesi için eş cinsel veliaht prens büyük bir yıkımdır. Dizinin çekimleri, görüntü yönetimi başarılı. Oyunculuk da güzel. Ama konu ve içerik çok bilindik. Ama konuya yani cinsel yönelim konusuna bir de kraliyet aileleri tarafındanbakalım denilmiş. Dizideki ana karakterler hep sorunlu. Süper zengin ailelerin çocukları zaten çok  mutsuz. Bu zaten artık tadı kaçmış, bayat bir konu. Benim dizi dışı eleştirim 21 yüzyılda hâlâ kraliyet ailesi gibi bir kavramın olmasıdır. Devletleri ailelerinin  malı olarak gören, astığu astık  kestiği kesik, lüks içinde yaşayan ve süper zenginlikten başka bir marıfeti olmayan kraliyet ailesi niye vardır? Gerçekten de bu konu her zaman beni rahatsız eder.

Dizi puanlamam IMDb

7.0
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Oyunculuk: 7
Akıcılık: 7
Görüntü: 7
Müzik: 7
Kraliyet ailesinden bile olsa insan kendi gibi olmak ister

Yorumlar

WORDPRESS: 0