Your Name Engraved Herein Gay LGBT Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Your Name Engraved Herein Gay LGBT Film

Your Name Engraved Herein Gay LGBT Film 2020 Netflix Tayvan yapımı filmdir.

In Between Seasons (2016) BL LGBT Film
Playboy and the Gang of Cherry (2017) Movie
Cherry Magic! Thirty Years of Virginity Can Make You a Wizard?!: The Movie (2022)

Your Name Engraved Herein Gay LGBT Film incelemesi, konusu ve kısa özeti. The Name Engraved in Your Heart olarak da geçen 2020 yapımı Netflix filmi. Gay LGBT temalı filmin konusundan aşağıda bahsedeceğim ve film repliklerini de unutmadım aklımda. Eş cinsellik ya da cinsel yönelimler insanlığın her zaman sorunu olmuştur. Sadece cinsel ayrımlar ve cins ayrımları değil, biz dünya insanı ölüp giderken geride sadece kavgalarımızı bırakıyoruz.

Oysaki yaşamı sadece yaşamak olarak görüp, her türlü ayırıcı ve yıkıcı inanıştan uzaklaşınca karşımızda sadece insanı göreceğiz. Günahlar, kendi yarattığımız cennet ve cehennemimiz; yaşamı imgeleme biçimimiz; gerçeklik anlayışımız o kadar ilkel ki! Yaşama kargaşa içinde gözlerimizi açıp kargaşa içinde ölüp, moleküllerimize ayrılıyoruz.

Your Name Engraved Herein Film (Movie)

Filmler insana çok şey anlatıyor. Bizler bir defa olsun tartışılmaz doğrularımızı bir kenara bırakıp insana “insan” olarak baktığımız anda her şey değişecek. İnsan artık binlerce yıllık o zihin yapısından, bakış açısından kurtulup evrensel ve kozmik bir varlık olacak. Kozmosta her şey eşittir. Hiç bir şey diğerine üstün değildir.

Your Name Engraved Herein Filmi Konusu ve Özeti

Diğer adıyla The Name Engraved in Your Heart. Netflix  Tayvan yapımı film. 2020 Eylül ayında film gösterime girmiş. Filmin büyük kısmı 1986 yılında Tayvan’daki devrim ve siyasi karışıklıklar sonrasında geçer. Herkesin geleceğinden endişeli olduğu bir dönemde iki lise öğrencisi kimsenin bilmemesi gereken ve birbirlerinden bile sakladıkları gizli  bir aşkı yaşarlar. Bandı takımı öğretmeni ve filme adını veren peder de gaydir. Peder cinsel kimliğini acılar içinde saklamıştır.

Your Name Engraved Herein Gay LGBT Film
Your Name Engraved Herein

Eş cinsel iki birey, Birdy ve Jia Han aynı lisede okurlar. İkisinin de ailesinin beklentisi onların iyi bir geleceğe sahip olmaları ve evlenmeleridir. Fakat iki gay genç duygularını birbirlerinden sakladıkları gibi herkesten de saklarlar. Birbirlerinin farkındadır ama birbirlerine itiraf edemezler. Beraber gezerler, yatar uyurlar, hatta sevişirler ama sonrasında hiçbir şey olmamış gibidir. İkisi de kızlarla takılmaya başlar. Hem toplumun baskısı hem de içlerindeki korku onları daha büyük bir yanlışa sürükler: evlenme yanlışına. İki genç 30 yıl sonra 2020 yılında tekrar buluşurlar.

Bu buluşma gençliklerindeki sırların kapısını da açacaktır. Yaşamları nasıl geçmiştir? Cinsel kimliklerini açıklayarak mı yaşamışlardır? Biraz daha cesur olsalardı acaba ne olacaktı? İzleyici için etkileyici bir öykü ve anlatım. Yine aklıkda kalacak diyaloglar yani film metnini (screenplay) oldukça önemli hale getiriyor. Aşağıda çok kısa bir alıntı var.

Your Name Engraved Herein Gay LGBT Film
Your Name Engraved Herein

🍭Filmden kısa bir alıntı: Jia Han Peder ile konurken:

Jia Han, Birdy ile kavga edip yüzü kanlar içinde pederin odasına gelir. Peder ona kendinden bahseder. Çektiği acılardan, cennetten, cehennemden. Konuşmanın sonu şu şekilde biter:

Jia Han: Bana anı yaşamamı söyleyen sendin. 
Peder: Erkeklerden hoşlandığını bilmiyordum
Jia Han: Yani sen kızlardan hoşlanabilirsin, ama ben erkeklerden hoşlanamam. (Bağırıp haykırarak) Senin aşkın benimkinden büyük mü? Söyle aşkımız arasında ne far var? Aradaki farkı söyle!
Peder: Seni sevmiyorsa onu zorlama. Bu da anı yaşamaktır.
Jia Han: Bu imkansız! Onun da beni önemsediğini hissediyorum.
Peder: Önemsemek aşk anlamına gelmez. İncil bize arzularımızı kontrol etmemizi söylüyor. Başkalarını Cehennem’e sürükleme.
Jia Han: Cehenneme gitmeme yardım et! Cehenneme hemen gitmeyi yeğlerim. Tüm eş cinseller cehennemi hak etmiyor mu? Belki cehennemde beni daha çok insan anlar. İşimi kolaylaştır ve cehenneme gitmeme yardım et! Peder, Peder, Peder…
Peder: Hayır, cennetine dön.

Film puanlaması: imdb

7.6
TOPLAM PUAN
Konu senaryo: 7
Oyunculuk: 8
Görüntü: 8
Müzikler: 8
Akıcılık: 7
Your Name Engraved Herein Puahlaması

Yorumlar

WORDPRESS: 0