You’re My Sky (2022) Tayland BL Drama Dizi

Ana SayfaAsya BL Dizileri

You’re My Sky (2022) Tayland BL Drama Dizi

You're My Sky (2022) Tayland BL Drama Dizi. Roman uyarlaması 12 bölümlük dizi. Gay aşk, gay sevgili, LGBTQ temalı diziyi yeni gençler, genç, yet

Absolute Zero 2023, Tayland LGBT Temalı BL Dizi
Star Struck (2023) LGBT Temalı BL Dizi
War of Y (2022) Taylan BL Dizi

You’re My Sky (2022) Tayland BL Drama Dizi. Roman uyarlaması 12 bölümlük dizi. Gay aşk, gay sevgili, LGBTQ temalı diziyi yeni gençler, genç, yetişkin gençler sevecektir. Aşk, babağlılık, mücadele gibi temaları da içeren BL drama, Asya gay temalı dizi, LGBTQ gay okul temalı dizi kategorisine de uygun. Roman uyarlaması LGBT gay temalı dizi ya da filmler genelde ilginç ve çok katmanlı yapımlar olabiliyor. Eşcinsel temalı diziler insnalara sevgi ve aşk gibi duyguların cinsel yönelim farkı olmadan aynı şeyi ifade ettiğini gösteriyor. Bu ayrı bir konu. Şimdi diziye geçmelim.

Daha fazla LGBTQ dizi ve BL temalı dizi için buraya dokunun

You’re My Sky (2022) Tayland BL Drama Dizi

Tupfah, basketbol meraklısı bir gençtir.  Üniversiteden çok önceleri henüz çocukluktan yeni çıktığı yıllarda amcasının sürekli kilitli tuttuğu Torn ile tanışır. Torn, kendinden küçüktür arkadaş olurlar. Ona basketboldan bahseden Tupfah, basketbol kurallarını, tekniğini arkadaşına öğretir. Birlik olmayı, birbirini kollamayı, beraber takım olmak gibi değerleri aralarında tartışırlar. Arkadaşlıkları ilerler. Üniversitede de aynı bölüme yani spor bilimleri fakültesine gitmek isterler. 

Tupfah son sınıf öğrencisiyken okula yeni kaydolan Torn, önlerindeki zorlukları beraber aşmaya çalışırken bir yandan da birbirlerini sevdiklerini farkederler. Basketbol kariyerlerinin önündeki en büyük engel ünlü basketbol koçudur. Tupfah ya ülke sıralamasına girecek tek başına yoluna devam edecek ya da hen çocukluk arkadaşı ve sevgilisi hem de yeni takımının yanında yer alacaktır.

You're My Sky (2022) Tayland BL Drama Dizi

You’re My Sky (2022)

Spor bilimlerindeki atletizm ve futbol bölümlerinde de ayrı bir aşk ve bağlılık öyküsü vardır. Aii ile Sean da birlikte olmaya başlar. Gay kimliğini ilk defa keşfeden ve ilk defa sevgilisi olan Aii için aşk kolay değildir. Ya sevgilisinin yanında kalacak ya da kazandığı burs ile Japonya’ya gidecektir. Aşk, bağlılık ile sınavdadır. Ya da sevmekten korkmayacaktır.

You're My Sky (2022) Tayland BL Drama Dizi

You’re My Sky (2022)

Aşk, bağlılık ve cesaretle sınav olan diğer gay sevgililer ise atletizm bölümündeki Dome ile Vee’dir. Dome, Vee’nin kız kardeşi ile sevgilidir. Fakat onun asıl istediği erkek kardeşi Vee’dir. Fakat aralarındaki ilişki fazla sürmez. Dome bir seçim yapmalıdır. Ya kendi gibi olup cesaretli dafranıp seçimini yapıp gerçekten istediği kişi olan Vee ile birlikte olup, eşcinsel olduğunu kız arkadaşına söyleyip ondanayrılmalıdır.

You're My Sky (2022) Tayland BL Drama Dizi

You’re My Sky The Series

İnceleme ve Yorumum

Roman uyarlaması dizi, aşk, fedakarlık, birlik olma, ne olursa olsun sevdiklerine destek olma gibi temaları içeriyor. Üç sevgili çift de bu şekilde sınav veriyor. Gay LGBTQ gençlik, gay okul dizisi kategorilerindeki drama genç izleyici için hoş bir seyir olacaktır. Aşkın cinsel yönelimi olmaz. Aşk her zaman aynı duygudur. Dizideki LGBTQ tema gayet yerinde olsa da gerçek dünya bu şekilde değildir.

You're My Sky (2022) Tayland BL Drama Dizi

You’re My Sky

Homofobnin, nefretin, eşcinsellikle ilgili binlerce yıllık yanlış ve çağın gerisinde kalmış yargıların aşılası pek kolay değil. Dizilerdeki ya da dizideki gibi eşcinsel çiftlerin birbirlerini kolayca sevip, toplum içinde anlaşıldığı bir ütopyaya dünya insanı henüz sahip değil.  

Diziye puanım mydramalist

7.5
TOPLAM PUAN
Konu: 8
Görüntü: 7
Aıcılık: 7
Oyunculuk: 7
LGBTQ Tema: 8
Müzik: 8
You Are My Sky

Yorumlar

WORDPRESS: 0