Zaman Sapması, Time Lapse Konusu Sen de İzle

Ana SayfaFilm Dizi

Zaman Sapması, Time Lapse Konusu Sen de İzle

Film, geleceğin fotoğraflarını çeken bir fotoğraf makinesi odaklı. Zaman makinesi niteliğinde olan fotoğraf makinesinin mucidi kazara ölünce site görevlisi, mucidin evini kontrol ederken geleceğin resmeden fotoğraf makinesini bulurlar.

Primer Kapsül 2004 Filmi Ne Anlatıyor Konusu ve İncelemesi
Homo Deus Kitap Özeti İncelemesi Alıntılar
Incognito Beynin Gizli Hayatı Kitap Konusu İncelemesi

Zaman Sapması, Time Lapse Konusu Sen de İzle. 2014 ABD yapımı film zaman yolculuğu filmleri, zamanda yolculuk temalı filmler kategorisinde. Zaman yolculu bu defa geleceğin fotoğrafını çekmek üzere. Bugünün olaylarını, dünden bilmek insana müthiş bir güç verir. Tabii ki sebep sonuç, özgür irade gibi konular da felsefenin çözemediği konular karşımıza çıkar.

Daha fazla zaman yolculuğu temalı film ve dizi, kitap ve bilimsel içerik için yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Ayrıca sitede yazar olmak isterseniz kırmızı düğmeyi kullanabilirsiniz.

Zaman Sapması, Time Lapse Konusu Sen de İzle

Film, geleceğin fotoğraflarını çeken bir fotoğraf makinesi odaklı. Zaman makinesi niteliğinde olan fotoğraf makinesinin mucidi kazara ölünce site görevlisi, mucidin evini kontrol ederken geleceğin resmeden fotoğraf makinesini bulurlar. Makine, kendi evlerine doğru baktığından kendilerine ait yüzlerce fotoğraf bulurlar. Ev sahibini röntgenci bir sapık sanırken gerçekler ortaya çıkacaktır.

Makine her gün akşam ve sabah 8’de bir adet fotoğraf çeker. Ertesi güne ait olan fotoğraftaki gibi hayatlarını düzenlemeye çalışan 3 arkadaşının yaşamları karma karışık ve trajik bir hal alır. Arkadaşların kaderlerini, geleceklerini öğrenmek için birbirleri ile yarışırlar. Artık tek odaklandıkları şey gelecek günün fotoğrafını çeken bu tuhaf alettir.

Zaman Sapması, Time Lapse Konusu Sen de İzle
Zaman Sapması, Time Lapse

Kaderlerini önceden belirlemek ve neden sonuç ilişkisini kırmak isteyen arkadaşlar birbirlerine düşerler. Artık yazgıya değil makineye inanırlar. Kaderlerini belirleyen acaba makine midir? Makine onların özgür seçimlerinin mi fotoğrafını çeker; yoksa arkadaşların özgür iradeleri artık bu zaman makinesinin elinde midir? Para kazanma hırsı, maymun iştahlılık ve sadakatsizlik yaşamı her zaman bir trajedi haline getirecek bu kesin.

Zaman Sapması, Time Lapse Konusu Sen de İzle
Zaman Sapması, Time Lapse

Zamanda Nasıl Yolculuk edilir?

Zaman, bizim algılarımızı daha doğrusu yaşamı düzene koyan bir boyuttur. Sebep-sonuç ilişkisine göre devam eden zaman boyutu 3 uzay boyutu ile birleşince bizim yaşadığımız evren ortaya çıkar. Aslında sonuç sebepten önce de gelebilir. Buna engel hiç bir kural yokken, zaman oku sadece ileri yönde hareket ettiği için buna engel vardır. Fakat, zaman bir bütün olduğu için bugünden ya da yarınlardan yapılan bir müdahale ile geçmiş değiştirilebilir. Bunlar tamamen bilim kurgu değildir. Ama şimdilik zaman yolculuğunu bilim kurgu filmler ve romanlardaki yapmak da mümkün değil.

Filmde aslında fotoğraf makinesi değil, üç arkadaş kendi kaderlerini belirliyor. Makine sadece sebep sonuç ilişkisini bozuyor.

Film puanlaması IMDb

Yorumlar

WORDPRESS: 0