Zaman Yolculuğu Temalı Konulu Diziler Sen de İzle

Ana SayfaFilm Dizi

Zaman Yolculuğu Temalı Konulu Diziler Sen de İzle

Zaman yolculuğunu konu alan diziler, animasyon diziler ve daha fazla içerik...

Squid Game Netflix Dizisi Anlattığı Konu Ve İnceleme
En İyi Bilim Kurgu Film Dizi Önerileri Tavsiyeleri
Freud Netflix Dizisi İzlerken Sizi Hipnoz Edecek

Zaman Yolculuğu Temalı Konulu Diziler Sen de İzle. Zamanda yolculuk konulu diziler bilim kurgu sinemasının en sevdiği temalardan biri olsa gerek. Bilim kurgu edebiyatı da zaman yolculuğunu temasını sonuna kadar işler. Zamanda geriye gitmek, zaman çizgisini değiştirmek, paralel (çoklu) evrenler de en çok kullanılan temalardan. Sebep sonuç ilişkisi, yazar paradoksu, dede (büyükbaba) paradoksu, cinsellik paradoksu da en bilindik çelişkilerden. Şimdi zaman yolculuğu konulu dizileri izleyelim. Bu izleme listesi size bir fikir verecektir. Sen de izle!

Daha fazla zaman yolculuğu temalı (konulu) dizi izlemek için ve bütün tavsiyeler için yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Sitede yazar olmak isterseniz kırmızı düğme sizi ilgili sayfaya götürecek. Siz de yorumları kullanarak tavsiyede bulunabilirisiniz.

Zaman Yolculuğu Temalı Konulu Diziler Tavsiyeler Sen de İzle

Aşağıda dijital platformlarda ve televizyon dizisi olarak yayınlanan yapımları bulacaksınız. Zamanın yapısı, gizemi ve zaman içinde yapılacak yolculuk ile ilgili olasılıklar için size tavsiyemiz kesinlikle yukarıdaki mavi düğmeyi kullanarak bilimsel ZY altyapısını da gözden geçirmeniz olacak. Şimdi gelmiş geçmiş en iyi zaman yolculuğu temalı dizi tavsiyelerine geçelim değil mi?

Erased Boku dake ga inai machi

Zaman yolculuğu temalı dizinin ayrıca animasyon versiyonu da var. Japon yapımı animasyon ve dizi yüksek puan almayı hak ediyor. Dizinin iki versiyonu da Netflix üzerinde bulunuyor. Geçmişe dönme ve geçmişi değiştirme, ölen insanları kurtarma ve masumluğunu kanıtlama temalı film izleyiciden çok yüksek puan alacak. Gerek oyunculuk gerek görüntüler, drama tatmin edici düzeyde. Fantastik zamanda yolculuk temalı dizinin kısa özeti şöyle.

Annesini evde öldürülmüş olarak bulan Satoru, cinayeti işlediği gerekçesi ile aranırken zamanda yolculuk ederek 18 yıl önceye döner. Hem o zamanlar öldürülen okul arkadaşlarının cinayetlerini hem de annesinin ölümünü engellemek ve sorumluları yakalamak için çabalayacaktır. Dizideki kış mevsimi ve kar manzaraları da ayrı bir izleme keyfi sunacak. IMDB

Steins; Gate

Yine harika bir animasyon. 2018 yılında Steins; Gate 0 olarak 25 bölüm daha yapıldı. Zaman yolculuğu teması, zaman çizgisini değiştirmek, geçmişe müdahale ve komploların konu edildiği animasyon tam bir baş yapıt. Dede paradoksu, değişen zaman çizgileri, geçmişi değiştirmek temaları, gizli zaman yolculuğu örgütü gibi suç temaları da dizide.

Hauniun Kyouma ve iki arkadaşı açtıkları ofiste zaman yolculuğu ile ilgili çalışmalar yapar. Mikro dalga boyutundaki dalgaları ve bir mikro dalya yayıcı fırını dönüştürerek zamanda geçmişe gem mesaj hem de nesne göndermeyi başarırlar. Ama nesneler jel kıvamını alır. Cern ve zaman yolculuğunu yapmaya çalışan örgütün bilgisayarına sızarlar. Bundan sonra CERN peşlerine düzeşer. Defalarca zaman çizgisini ve geçmişi değiştiren Kyouma kendini büüyk bir komplonun içinde bulur.

11.22.63

Fantastik bir zaman yolculuğu. Zamanda yolculuk teması bazen bilimsel alt yapısı olmayan bir biçimde gerçekleşir. Biraz fantastik olabilir bir tarzda zamanda geçmişe gidilebilir. Geçmişi değiştirip zamanın akışını alternatif bir gerçeklikte devam ettirsek ne olurdu? Daha doğrusu tarihin akışını değiştirince içinde bulunduğumuz dünyadan daha iyi bir dünyaya sahip olabilir miyiz? Tabii ki bu sorunun cevabı 11.22.63 dizisinde “hayır” şeklinde. Oyunculuk birinci sınıf, görüntü, dönemin tarihi teması çok iyi.

Mini dizinin adından da anlaşıldığı gibi Kennedy suikastı bu tarihte olmuştu. Pastane işletmecisi Al Templeton pastanesinde bu tarihten önceye açılan bir geçit bulur. Kendisi bu geçitten defalarca geçmiştir. İngilizce öğretmeni Jake Epping pastanecinin sırrını öğrenir. Önceleri inanmaz ama birkaç deneyimden sonra geçidin zamanda geriye açıldığına inanır. Kennedy suikastını engellemeye çalışır. Tabii ki her bir değişim, günümüzde de olumsuz etkiler bırakacaktır. Dizi de romantizm de diğer bir tema.

Continuun

2012 yılında ilk sezonu yayınlanan dizi, 2077 yılından gelen Ajan Kiera geleceğin dünyasından günümüze patronu tarafından gönderilir. Günümüze geldiğinde beynine yerleştirilmiş çok ileri bir haberleşme teknolojisinin çalıştığını olduğunu görür. Bu teknoloji gelecekte keşfedilen bir haberleşme çipidir. Kiera kendisiyle iletişime geçen kişinin 17 yaşındaki Alec Sadler olduğunu öğrenir. Kendi zamanına geri dönmeye çalışır.

Alec Sadler’in kim olduğu, gelecekten neden geldiği ile ilgili bilgilere ulaşır. Gelecekteki çok büyük bir teror saldırı sonrası zamanda geriye kaçan teröristler de olaya dahil olunca Kiera kendini müthiş bir komplonun içinde bulur. Ayrıca bir kaç defa zaman çizgisi değişecektir. Zaman yolculuğu, zaman çizgisini değiştirme ve geleceği geçmişten kontrol temaları ile keyifli bir dizi.

Timeless

2016 yılında yayınlanmaya başlayan 3 sezonluk dizi. Dizi maalesef hızlıca final yapmıştır. Geçmişi değişteki önemli olayları değiştirme ve dünya tarihine hükme temalı dizi ortalama bir yapım. Özellikle tarihi temaları, dönem kıyafetleri ile gerçek bir zamanda yolculuk yapımı. Dizinin kısa bir özetine geçelim.

Hükumet gizli bir çalışma ile zamanda yolculuk için bir zaman makinesi yapar. Fakat makine hükümet içindeki birileri tarafından kaçırılır. Tarihi değiştirmek ve kendi istedikleri gibi yön vermek isteyen bu grubun önüne geçmek gerekecektir. Eski asker Wyatt ve Lucy asistanları Rufus ile birlikte daha eski model bir gemi ile kovalamacaya başlarlar. Zaman çizgisi değişen ve kız kardeşi yok olan Lucy eski zaman çizgisine dönmeyi de ister.

12 Maymun

Zaman yolculuğu, dünyayı kurtarmak, değişen zaman çizgileri, dede paradoksu, çoklu gerçekler gibi temalar içeren en iyi dizilerden biri. Dünyayı mahveden neredeyse bütün insanları öldüren ve kaynağı bilinmeyen bir virüs söz konusudur. James Cole geçmişe gönderilir. Virüsün kaynağını bulup yok edecektir. Dr. Cassandra Railly ile tanışır.

2043 yılından onlarca tarihe yolculuk edecektir. Virüsün kaynağını ararken zamanın bütünlüğü de tehlikeye girecektir. 12 Maymun oluşumu her şeyi durduracak Tanık diye niteledikleri birinden emir alarak, virüsün yayılmasından sorumlu tutulacaktır. Tanığı bulmak ve zamanda yer değiştiren şehirlerini bulmak kolay olmayacaktır. Daha fazlası için buraya dokunun.

Dark

Netflix orijinal yapımı dizi temasındaki en iyi yapımlardan biridir. Zaman yolculuğu, paralel evrenler, çoklu evrenler ve kuantum fiziği, belirsizlik ilkesi, Higss Bozonu, kuantum belirsizliği gibi konular dizinin içeriğine dahil. Dark dizisinde zaman yolculuğu yapılma biçimi biraz garip olsa da dizinin ileri sezonlarında kuantum üst üste binme durumu ve gerçekliğin ya da seçimlerimizin ve seçmediğimiz durumların farklı evrenlerde yaşanması teması dizinin temeli.

Dizi 2019, 1986, 1953 yıllarına açılan tüneller ile yapılan zaman yolculuğunu konu ediyor. Başlangıç, son, neden sonuç ilişkilerinin birbirine girdiği dizi ile ilgili daha fazla bilgi ve bilimsel altyapısı için geniş içeriğe buraya dokunarak oluşabilirsiniz. Dark dizisi her ne kadar aceleye getirilmiş bir finalle bitse de oyunculuk, görüntü, akıcılık, gizem içeriği ile izleyicisinden yüksek not alan bir dizi.

Zaman yolculuğu konulu diziler ve izleme listesine ek olarak aşağıda listenin devamı var. Sizde listeye dizi ekleyebilirsiniz. Zamanda yolculuk teması bilim kurgu ve beyazperdenin en sevdiği konulardandır. Umarım bu izleme listesi aradığınızı kolayca bulmanıza yardımcı olur.

Zamanda Yolculuk
Zaman Yolculuğu Temalı Konulu Diziler Sen de İzle

🎥 Diğer zaman yolculuğu temalı diziler

Fringe
Sisyphus: The Myth
Alice
Heroes
Heroes Reborn
Dr. Who
Lost
Osmanlı Tokatı
Alcatraz
Signal
Travelers
Dirk Cently’nin Holistik Dedektiflik Bürosu
Revision
Frequency
Pera Palas’ta Gece Yarısı [içerik için tıkla]
Mis Fits

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik Koruması