Zamanda Sıçrayan Kız Animasyon Film

Ana SayfaFilm Dizi

Zamanda Sıçrayan Kız Animasyon Film

Zamanda sıkışıp kalsanız ve değiştirmeniz gereken bir şeyler olsaydı ne yapardınız?

Zaman Makinesi H.G. Wells Kitap İncelemesi Özeti
Paralel Çoklu Evren Teorisi Nedir? ve Zamanda Yolculuk
The Umbrella Academy Dizisi Konusu Sen de İzle

Zamanda Sıçrayan Kız Animasyon Film Özeti Konusu. Toki o kakeru shôjo orijinal adındaki bu animasyon film 2006 yılı Japon yapımı. Zaman yolculuğu konulu filmin animasyon olmayan versiyonu da var. 98 dakikalık film ayrıca macera, dram, komedi kategorilerine girmekte. Zaman yolculuğu bilim kurgunun en sevdiği enstrumanlardan biridir. Her ne kadar zaman yolculuğu yapmakla ilgili her şey teoride mümkün olsa da pratik olarak mümnkün değil. Aşağıdaki bağlantı düğmeleri ile zamanda yolculuk konusu hakkında daha geniş içeriğe de ulaşabilirsin.

Zamanda yolculuk konulu diziler, zaman yolculuğu konulu filmler ile ilgili geniş bir arşiv için yukarıda düğmeler var. Zaman yolculuğu konusu ile ilgili binlerce video ve anlatım ile bu konu artık “kabak tadı verdi” biliyorum. Zaman yolculuğu hakkında geniş bilgi ve blimsel kuramlar ve kitaplarla ilgili bağlantılar da yukarıda.

Zamanda Sıçrayan Kız Anime Film Özeti Konusu

Anime film, üç lise öğrencisi (Makoto, Chiaki, Kousuke)  arkadaşın birbirleri ile olan arkadaşlık ilişkisi üzere dönüyor. Üç arkadaş genelde beysbol oynayarak vakitlerini birlikte geçirirler. Çok iyi üç arkadaştan biri olan Makoto düzensiz biraz da hareketli bir kızdır. Bir gün okulda fen laboratuvarında yere düşer ve o sırada esrarengiz bir nesne ile temas eder. Daha sonra her sıçradığında zamanda bir miktar geriye gider. Her gitmesinde bazı olaylara müdahale der fakat olayları kendi haline bırakması ve elindekiler ile dostları ile yetinmesi gerektiğinin farkına varır.

Kolundaki bir dövme ile geriye kaç sıçrayış kaldığını gösteren bir sayaç vardır. Makoto’nun sayacı her sıçrayışta sıfıra yaklaşırken aslında arkadaşı Chiaki’nin gelecekten geldiğini ve o garip nesnenin sahibi olduğunu öğrenir. Arkadaşı, zamanda sıçrama sayacını sıfırladığı için bu zamana sıkışmıştır.

Zamanda Sıçrayan Kız Animasyon Film

Zamanda Sıçrayan Kız

Aşk, dram; bağlılık ve insanın kaderini değiştirme hırsını konu alan anlamlı bir anime olan Zamanda Sıçrayan Kız (Toki wo Kakeru Shoujo The Girl Who Leapt Through Time) zaman yolculuğu temalı filmleri seven izleyicinin zevkle seyredeceği yapımlardan.

Zamanda Sıçrayan Kız Animasyon Film

Zamanda Sıçrayan Kız

Yorumum

Zamanda geri gidip bir şeyleri değiştirmek mümkün müdür? Zaman yolculuğu konusu hep bunun üzerine kuruludur. Sürekli bir şeylerin değiştirildiği bir uzay zamanda düzen adına bir şey kalır mı onu da bilmiyoruz. Gerçeklik uzay zaman boyutunda doğrusal bir harekete sahip. Sebep sonuç ilişkisi ve seçimlerimizde özgür olup olmadığımız konusu da uzun tartışmaların nedeni. Filmin animasyon versiyonunda grafikler, filmdeki heyecan gayet yerinde. Meraklısı için iyi bir seçim olacak.

Filme puanım IMDb

7.5
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Akıcılık: 8
Animasyon: 8
Merak: 7
Toki o kakeru shôjo

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik Koruması