Zamanda Sıçrayan Kız Konusu Zaman Yolculuğu Filmleri

Ana SayfaFilm Dizi

Zamanda Sıçrayan Kız Konusu Zaman Yolculuğu Filmleri

Zamanda sıkışıp kalsanız ve değiştirmeniz gereken bir şeyler olsaydı ne yapardınız?

Primer Kapsül 2004 Filmi Ne Anlatıyor Konusu ve İncelemesi
Alice Aelliseu (2020) Zaman Yolculuğu Temalı Dizi
Sisyphus: The Myth 2021 Zaman Yolculuğu Konulu Dizi

Zamanda Sıçrayan Kız Konusu Zaman Yolculuğu Filmleri. Animasyon Film Özeti Konusu ile başlayacağım. Toki o kakeru shôjo orijinal adındaki bu animasyon film 2006 yılı Japon yapımı. Zaman yolculuğu konulu filmin animasyon olmayan versiyonu da var. 98 dakikalık film ayrıca macera, dram, komedi kategorilerine girmekte. Zaman yolculuğu bilim kurgunun en sevdiği enstrümanlardan biridir. Her ne kadar zaman yolculuğu yapmakla ilgili her şey teoride mümkün olsa da pratik olarak mümkün değil. Aşağıdaki bağlantı düğmeleri ile zamanda yolculuk konusu hakkında daha geniş içeriğe de ulaşabilirsin.

Zamanda yolculuk konulu diziler, zaman yolculuğu konulu filmler ile ilgili geniş bir arşiv için yukarıda düğmeler var. Zaman yolculuğu konusu ile ilgili binlerce video ve anlatım ile bu konu artık “kabak tadı verdi” biliyorum. Zaman yolculuğu hakkında geniş bilgi ve bilimsel kuramlar ve kitaplarla ilgili bağlantılar da yukarıda.

Zamanda Sıçrayan Kız Toki o kakeru shôjo 2006

Zamanda Sıçrayan Kız Konusu Zaman Yolculuğu Filmleri

Anime film, üç lise öğrencisi (Makoto, Chiaki, Kousuke)  arkadaşın birbirleri ile olan arkadaşlık ilişkisi üzere kurulu. Üç arkadaş genelde beysbol oynayarak vakitlerini birlikte geçirirler. Çok iyi üç arkadaştan biri olan Makoto düzensiz biraz da hareketli bir kızdır. Bir gün okulda fen laboratuvarında yere düşer ve o sırada esrarengiz bir nesne ile temas eder. Daha sonra her sıçradığında zamanda bir miktar geriye gider. Her gitmesinde bazı olaylara müdahale der fakat olayları kendi haline bırakması ve elindekiler ile dostları ile yetinmesi gerektiğinin farkına varır.

Kolundaki bir dövme ile geriye kaç sıçrayış kaldığını gösteren bir sayaç vardır. Makoto’nun sayacı her sıçrayışta sıfıra yaklaşırken aslında arkadaşı Chiaki’nin gelecekten geldiğini ve o garip nesnenin sahibi olduğunu öğrenir. Arkadaşı, zamanda sıçrama sayacını sıfırladığı için bu zamana sıkışmıştır.

Zamanda Sıçrayan Kız Animasyon Film
Zamanda Sıçrayan Kız

Aşk, dram; bağlılık ve insanın kaderini değiştirme hırsını konu alan anlamlı bir anime olan Zamanda Sıçrayan Kız (Toki wo Kakeru Shoujo The Girl Who Leapt Through Time) zaman yolculuğu temalı filmleri seven izleyicinin zevkle seyredeceği yapımlardan. Zamanda yolculuk temalı animasyonun film (movie) versiyonu da bulunuyor. Özgür irade, kaderimizin önceden belirlenmesi, sebep sonuç ilişkisi zamanda geçmişe gitmek ve geçmişi değiştirmek konulu filmi seveceksiniz.

Zamanda Sıçrayan Kız Animasyon Film
Zamanda Sıçrayan Kız

Yorumum

Zamanda geri gidip bir şeyleri değiştirmek mümkün müdür? Zaman yolculuğu konusu hep bunun üzerine kuruludur. Sürekli bir şeylerin değiştirildiği bir uzay zamanda düzen adına bir şey kalır mı onu da bilmiyoruz. Gerçeklik uzay zaman boyutunda doğrusal bir harekete sahip. Sebep sonuç ilişkisi ve seçimlerimizde özgür olup olmadığımız konusu da uzun tartışmaların nedeni. Filmin animasyon versiyonunda grafikler, filmdeki heyecan gayet yerinde. Meraklısı için iyi bir seçim olacak.

Filme puanım IMDb

7.5
TOPLAM PUAN
Konu: 8
Animasyon Görüntü: 7
Seslendirme: 7
Akıcılık: 7
ZY Tema: 8
Drama Tema: 8
Zamanda Sıçrayan Kız Konusu Zaman Yolculuğu Filmleri

Yorumlar

WORDPRESS: 0