Zamanda Yolculuk Kitap Özeti İncelemesi J.H. Brennan

Ana SayfaKitap YorumlarıMitoloji Gizem

Zamanda Yolculuk Kitap Özeti İncelemesi J.H. Brennan

Zamanda yolculuk konusu fantastik, metafizik olarak biraz da fantezi olarak içine bilim serpilerek anlatılmış. Eski bir kitap.

Evrenin Dokusu Uzay Zaman ve Gerçekliğin Dokusu
Einstein’ın Evreni Michio Kaku Kitap Özeti Yorumları
Kozmos: Yeni Dünyalar Kitap Yorumu, Konusu ve Özeti

Zamanda Yolculuk Kitap Özeti İncelemesi. Zaman yolculuğu ve uzay zaman, zamanın yapısı hakkında yazılmış ve bulabildiğim kitapları okuyorum. Zamanın yapısı ve zaman yolculuğu 10 yaşımdan beri ilgi alanım. Tek yönde ilerleyen zamanın bu tuhaf davranışı çok ilginçtir. Onca zamanın geçip nereye gittiği çocukken hep aklıma takılırdı. Haksız da sayılmazdım. Daha sonra zaman konulu ile ilgili kitapları okumaya başladım. İşin içine psikoloji, felsefe, astronomi, fiziğin onlarca atl dalı girdi. Çoğunu anlamak zordu. Fakat azimle okuyunca uzay zaman ve gerçeklik hakkında modern bilimin on yıllardır söylediği zaten aşağı yukarı aynı şeyler. Şİmdi kitaba geçeyim.

Zamanda Yolculuk Kitap Özeti İncelemesi J.H. Brennan

J.H. Brennan Zamanda Yolculuk 

Zamanda Yolculuk J.H. Brennan Kitap Özeti İncelemesi

Kitabın ilk bölümü yaşamın kökeni ve evrim DNA, RNA gibi biyoloji konuarına ayrılmış. Yaklaşık 30 sayfa. Evrenin, dokusu, izafiyet teorileri ile kitap devam ediyor. Kitap uzun sayfalar boyunca parapsikolojiyi ilgilendiren tuhaf konulardan bahsediyor. Zamanda yolculuk paradoksları gibi ünlü paradokslara da değiniliyor.

Yazar yer yer evreni her şejin üstünde gizli bir ajanın yarattığından bahsederken bazen de zaman yolculuğu yapmış insnaların yaşamı yarattığı sonucuna varıyor. Tabii ki bu bölümler için fantezi diyebiliriz. Zamnda yolculk yapabilen parçacıklar, uzayın dokusunu eğmek, ek boyutlar gibi konular da işleniyor. Kara delikler, kuantum fiziği olmadan zamanda yolculuğu açıklamak imkansız olacaktır.  Kitap fantastik bir anlatıma sahip.

Kitap okumak aydınlıktır daha fazla ışık ve daha fazla kitap için buraya dokunun.

İncelemem Yorumum

Kitabın ilk baskısı 1997 yılına ait. Ben de saman kağıda basılmış 1999 yılı baskısı var. Oldukça eski bir kitap. Yazarı daha çok parapsikoloji ve gizem konularında yazıyor. Zamanda yolculuk, evrenin yapısı, gerçeklik bazen katı bilimsel yöntemlerle açıklanamıyor. İşin içine biraz felsefe belki biraz beyin fırtınası olacak şekilde gizem ekmekte sorun bulunmaz. Tabii ki kitapta bazen inanılmaz iddialar var. Bu iddiaları kanıtlamak da imkansız. Fakat benim gibi zamanda yolculuk gibi bir konuya meraklıysanız konuyla ilgili yazılan kitapları okumak isteyeceksiniz. Bu kitabın baskı yoktur. Sadece kitaplığımdaki en ilginç kitaplardan biri olduğu için bahsetmek istedim.

Zamanda Yolculuk Kitap Özeti İncelemesi J.H. Brennan

Zamanda Yolculuk Kitap  J.H. Brennan

Kitabı galiba online olarak satın almıştım. Yayınevi deposunda kalan son kitaplardan diye düşünmüştüm. Kitaplar bizi doğruyai aydınlığa götürür. En güzeli de yaşarken kafamızda abuk sabuk şeyler değil de olması gereken şeyler olur. Kendimiz gibi, hiç bir şeyden, hiç bir tanrısal cezadan korkmadan biyolojimizin gerektirdiği gibi yaşamalıyız. Tabii ki yaşadığüımız coğrafya da 21. yüzyıl dünyasına yakışır bir yer olmalı değil mi?

Kitap sayfa sayısı: 240 Okuma süresi: 12 saat Yayınevi: Bilinmeyen Yayınevi

Yorumlar

WORDPRESS: 0