Doi Boy, 2023 LGBT Tayland Filmi

Ana SayfaGay LGBT Film

Doi Boy, 2023 LGBT Tayland Filmi

Evden Uzakta

Tayland ve Myanmar arasındaki savaştan kaçarak, Tayland'ın Chiang Mai şehrine yerleşen genç Sorn, ülkedeki karmaşadan kaçıp yeni yaşam kurmak için Doi Boy adındaki bir kulüpte çalışmaya başlar.

Yas Tatili Good Grief 2023 LGBT Temalı Netflix Filmi
Nuovo Olimpo, 2023 Netflix LGBT Temalı Film
Red, White & Royal Blue 2023, LGBT Temalı BL Film

Doi Boy, 2023 LGBT Tayland Filmi. Evden Uzakta olarak da bilinen film 1s 36 dakika. Tayland (Netflix orijinal) yapımı film eşcinsel karakterlerin oynadığı, mülteci, savaş, eşcinsellik, toplumsal çekişmeler, yaşam mücadelesi, gay aşk temalarında. Film, BL (boys’ love) kategorisine tam olarak girmese de klasik, gerçekliği yansıtmayan yapay Tay (Thai BL Movies) filmlerinden daha gerçekçi denilebilir. Şimdi filmin konusuna geçelim.

Yüzlerce LGBT temalı filmler, diziler, Netflix, Prime Video yapımları ve daha fazlası için site menüsüne bakabilirsiniz. Yukarıdaki düğmelerde en popüler ve yüksek puanlı içeriğe erişeceğiniz bağlantılar var. Önerilerinizi ve yorumlarınızı yazmayı unutmayın.

Doi Boy, 2023 LGBT Tayland Filmi (Evden Uzakta) Konusu

Evden Uzakta ya da orijinal adıyla Doi Boy filminin kısa bir değerlendirmesi, konusu ve yorumuna geçelim.

Tayland ve Myanmar arasındaki savaştan kaçarak, Tayland’ın Chiang Mai şehrine yerleşen genç Sorn, ülkedeki karmaşadan kaçıp yeni yaşam kurmak için Doi Boy adındaki bir kulüpte çalışmaya başlar. Eşcinsel striptiz külübünde çalışarak yaşamını sürdürmeye çalışırken diğer yandan da polisten ve savaştan kaçar. Yasal bir mülteci olmak içi pasaport almaya çalışırken kulübe gelen evli bir gay polis Ji ile takılmaya başlar.

Doi Boy, 2023 LGBT Tayland Filmi
Doi Boy, 2023

Ji, pis işler yapan bir çeteye çalışır. En son Tayland ve Myanmar arasındaki pis ilişkileri, devletin karanlık yüzünü ifşalayacak bilgileri ele geçirmiş birini öldürecektir. Fakat infaz ettiği adamın sevgilisi de sorun olunca Wuth’u da infaz etmesi gerekecektir.

Bu sırada Myanmar’a bir yolculuk planlar. Jin, Wuth’u güvenli bir şekilde Myanmar’a götürmeyi planlar. Fakat her yerde savaş, kaçak göçmenleri avlayan polis ve askerler vardır. Wuth, keşişlerin arasına karışarak hem savaştan hem de devlet yöneticilerinin çıkarları için yaptıkları kötülükten uzaklaşacaktır. Sevgilisi ise artık onun anılarındadır.

Film, Taylan, Çin, Myanmar gibi yerlerde yıllardır devam eden savaş, aç gözlü siyasetçileri, yoksulluk içinde yaşam mücadelesi veren göçmenleri ve zorla savaşa sokulan suçsu zinsanları anlatıyor. Bildiğimiz Tayland Bl filmlerinde oldukça yakışıklı ve bol makyajlı oyucular, filmlerin sürekli süper zenginler arasında geçmesi Tayland’ı süper bir ülke gibi göstermeye devam ediyor. Özellikle eşcinseller için bir cennet gibi gösterilen bu yapımlar yaşamın gerçekliğinden kopuk. Doi Boy, biraz daha gerçerkçi konulara değinirken oyuncular da film çekim yerleri de gerçekçi dneilebilir.

Dizi puanlaması mydramalist

7.0
TOPLAM PUAN
Screenplay: 7
Oyunculuk: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
LGBt Tema: 7
Doi Boy, 2023 Film Puanlaması

Yorumlar

WORDPRESS: 0