Nuovo Olimpo, 2023 Netflix LGBT Temalı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Nuovo Olimpo, 2023 Netflix LGBT Temalı Film

25 yaşındaki iki ünüversite öğrencisi, birçok gayin buluştuğu Nuovo Olimpia sinemasında buluşur. Sinema okuyan ve yönetmenlik yolunda ilerleyen Enea, sinemada yeni biri ile çalışır.

En Güncel Gay LGBT Filmleri BL Tavsiyeleri 10 Öneri
Le Paradis, The Lost Boys (2023) LGBT Temalı Film
All of Us Strangers, Hepimiz Yabancıyız Gay Temalı Film

Nuovo Olimpo, 2023 Netflix LGBT Temalı Film. 2023 yapımı LGBT gay temalı filmin senaryosu Gianni Romoli ve Ferzan Özpetek’e ait. 1s 53 dk uzunluğundaki film gay aşk, LGBT temalı filmler kategorisinde. Drama 1970’lerden 90’lı yılların başına kadar uzanan bir öykü üzerine kuruluyor.

Daha fazla LGBT temalı film ve dizi izlemek, Tayland, Çin, Japon, Güney Kore yapımları, televizyon programları için site menüsüne bakabilirsiniz. Yukarıdaki düğmelere dokunarak en popüler içeriğe erişim sağlayabilirsiniz.

Nuovo Olimpo, 2023 Netflix LGBT Temalı Film

25 yaşındaki iki ünüversite öğrencisi, birçok gayin buluştuğu Nuovo Olimpia sinemasında buluşur. Sinema okuyan ve yönetmenlik yolunda ilerleyen Enea, sinemada yeni biri ile çalışır. Tıp fakültesi öğrencisi, çekingen bir insan olan Pietro aradığı aşkı bulduğunu düşünür.

Nuovo Olimpo, 2023 Netflix LGBT Temalı Film
Nuovo Olimpo, 2023

Buluşmaları süren iki genç şehirde çıkan siyasi karışıklıklar sonucunda bağlantılarını koparacaktır. 1992 yılına geldiklerinde artık başarılı bir operatör doktor olan Pietro evlenmiştir. Ülkece ünlü bir yönetmen olan Enea da erkek arkadaşı ile birlikte yayar.

Bu sırada iki eski sevgili tekrar karşılaşacaktır. Bu karşılaşmada her ikisi de geçmişte neler kaçırdıklarını, neden ayrı düştüklerini sorgularken herkes tekrar kendi yolunda devam edecektir. Gay kimliğini açıklayan ve sevgilisi ile mutlu bir şekilde yaşayan Enea için olduğu kadar bir kadınla evlenmiş olan Pietro için de eski günleri hatırlamak zor olacaktır.

Film klaisk Türk filmlerindeki yani Yeşilçam filmlerindeki o bilindik, tekrar karşılaşan eski sevgililer, kör olma ya da gözleri kapalı sevgilisini tanıyabilme temaları Ferzan Özpetek İtalyan yapımı filme de uyarlanmış. Yeşilçam filmleri tadındaki yapım LGBT, gay aşk temalı Yeşilçam filmi desek herhalde abartılı olmaz. Gözleri sargılı Enea, onu ameliyat eden doktorun eski sevgilisi olması ve gözleri kapalı aslında eski aşkı ile karşı karşıya olduğunu bilmemesi ve bu tesadüf tam da klasik Türk filmlerinin konusu.

Film puanlaması IMDb

6.6
TOPLAM PUAN
Screenplay: 6
Görüntü: 7
Oyunculuk: 7
Akıcılık: 6
LGBT Tema: 7
Nuovo Olimpo, 2023 Puanlaması

Yorumlar

WORDPRESS: 0