Mary & George (2024) Tarihi Gay Dizisi Konusu, Karakterleri

Ana SayfaGay LGBT Diziler

Mary & George (2024) Tarihi Gay Dizisi Konusu, Karakterleri

Eşcinsel haremi olan cinsel kimliği ile nam salmış biraz kırılgan ve sevi bekleyen Kral I. James için Mary yakışıklı küçük oğlu George’u hazırlar.

Perfect Propose, 2024 LGBT Temalı Japon Dizisi
To Be Continued (2024) Tayland LGBT Temalı BL Dizi
Time The Series (2024) Tayland LGBT BL Dizi

Mary & George (2024) Tarihi Gay Dizisi Konusu, Karakterleri. Homoseksüellik, gay temalarının ağırlıkta olduğu Netflix’in tarihi dizisi. Dizi adını daha çok eşcinsellik teması, gay seks sahneleri ile duyrudu denilebilir. LGBT bireylerin adeta tarih içerisindeki yeri, yüzlerce yıl önce de normal bir şekilde var olduklarını dizi izleyicisine başarılı bir şekilde aktarıyor. Şimdi dizinin yomuna devam edelim.

🎈 Daha fazla film ve dizi için bıraktığımız genel bağlantılara bakabilirsiniz. Site menüsünden yüzlerce filme erişeceksiniz. Sitede bilim kurgu, zamanda yolculuk ve LGBT temalı filmler için harika kategorileri keşfedebilirsiniz.

Mary & George (2024) Tarihi Gay Dizisi Konusu, Karakterleri

LGBT temalı diziler kategorisine daha yakın dizi Mary & George oldukça iyi bir görüntü yönetimi (Sinematografi) ile izleyiciyi doyuruyor. Bu açıdan dizi eşsiz. Dönemin kıyafetleri, insanlarının davranışları, yaşama ve bir diğerleirne bakış açıları, yerler izleyiciye çok iyi yansıtılıyor. Özellikle tarihi kişiliklerin de dizide çok iyi bir biçimde kurguya dahil ediliyor. Buckingham Kontesi Mary kocası ölünce ayakta durmak ve çocuklarına iyi bir gelecek getirmek için her türlü çirkefliği yapacaktır.

Eşcinsel haremi olan cinsel kimliği ile nam salmış biraz kırılgan ve sevi bekleyen Kral I. James için Mary yakışıklı küçük oğlu George’u hazırlar. Oğlu sadece klralın eşcinsel haremine girmekle kalmayacak kralın sevgilisi olacaktır. Kralın sevgilisi olmak tabii ki kolay olmayacaktır. Kralın mevcut ilşkisi olan Somerset’i devirmelidir. Bunun için kolları sıvayan Mary, Somerset’in krala olan ihanetini ve en yakın dostunu öldürdüğünü kanıtlayınca kellesi giden eski sevgilinin yeni George gelir.

Dizi, kların gücünü arkasına almak ve kral ile kraliçenin en yakınındaki kişiler olmak isteyen Mary’nin kurguladığı entrikalar ile devam eder. Diğer taraftan devlet konuları, savaşlar, isyanlar da devam ederken George kralın sevgilisi olarak yerini sağlamlaştırmalıdır.

Dizide oldukıça fazla gay sevişme sahnesi yani çıplaklık mevcut. Daha önce eşcinsel rollerde de oynayan
Nicholas Galitzine (en bilindik Red, White & Royal Blue, Handsome Devil LGBt temalı filmler) burada da eşcinselliğin hakkını çok iyi veriyor. Her ne kadar dizinin eşcinsellik teması diziyi LGBT temalı bir yapım yapmasa da diziye büyük ölçüde gay karakterler (Kral ve George) sahip olduğundan diziye bu gözle bakmak da mümkün.

Dizi puanlaması IMDb

7.0
TOPLAM PUAN
Screenplay: 6
Sinematografi: 8
Oyunculuk: 7
Akıcılık: 6
Tarihi Tema: 8
Mary & George (2024) Puanlaması

Yorumlar

WORDPRESS: 0