Fellow Travelers LGBT Temalı Siyasi Dizi

Ana SayfaGay LGBT Diziler

Fellow Travelers LGBT Temalı Siyasi Dizi

Hawk, Senatör Smith'in danışmanı olarak çalışan eş cinsel erkektir. Siyasi bir toplantıda genç bir adam olan ve iş arayan Tim ile tanışır. Daha sonra Tim için birinci dereceden senatör olan Cumhuriyetçi McCarthy'nin ofisinde iş ayarlar. Tim, casusluk yapacaktır.

TharnType 2: 7 Years Of Love Tayland Gay Dizi
Stay Still (2023) Hong Kong LGBT Temalı BL Dizi
Kieta Hatsukoi (2021) Japon BL LGBT Gay Temalı Dizi

Fellow Travelers (2023) LGBT Temalı Siyasi Dizi Konusu Yorumları. 8 bölümlük Showtime orijinal dizisi, siyset, dönem dizisi, gibi etiketlere de sahip olan LGBT, gay, eş cinsel temalı diziler arasında. Aşk, gay aşk BL (boy’s love) temalarını da içeren drama Joseph McCarthy döneminindeki siyasi olaylarla başlıyor. Şimdi dizinin konusu ve yorumlarına bakalım.

Lütfen dizi hakkında yorumlarınızı yazmayı unutmayın. Dizi ve fim önerilerinizi de yorum panelinden yazabilirsiniz. Yukarıda bazı yarralı kısa yol düğmeleri var. Site menüsünden dah afazla içeriğe erişeceksiniz.

aa

Fellow Travelers LGBT Temalı Siyasi Dizi Konusu Yorumları

Hawk, Senatör Smith’in danışmanı olarak çalışan eş cinsel erkektir. Siyasi bir toplantıda genç bir adam olan ve iş arayan Tim ile tanışır. Daha sonra Tim için birinci dereceden senatör olan Cumhuriyetçi McCarthy’nin ofisinde iş ayarlar. Tim, casusluk yapacaktır. Bu sırada Genç Tim ile Hawk oldukça ateşli bir aşk yaşamaya başlarlar. Tim, sevgilisinin kendisini her şekilde kabul edip ona değer vermesini beklerken diğer yandan da casusluğa devam eder.

Diğer yandan hawk ve eş cinsel siyahi arkadaşı gazeteci Frankie, yeni haberler peşinde koşarken hem homofobi hem de ırkçılıkla mücadele verir. Bu sırada yeni tanıştığı barmen ve bar şovcucu adam ile ilişkisinini devam ettirmeye çalışır. Fakat ülkede komünizm ile mücadele içeren eylemlerin başı olan McCarthy, eş cinselleri de hedefine almıştır.

Fellow Travelers LGBT Temalı Siyasi Dizi
Fellow Travelers 2023

McCarthy

1940 ile 50’li yılların sonuna kadar komünizm ile mücadele eden McCarthy komünist avına çıkar ve yüzlerce insanı işinden çıkarır. Icımasızca her şeyi yapar soğuk savaşın ilk yıllarında yapmadığı kötülük kalmaz. Bu sırada Eş cinselleri de adeta avlayan ABD hükümetinin senatörü McCarthy eş cinsellerin üzerindeki baskıyı da arttırır. Eş cinsellğin suç sayıldığı bu karanlık dönemde birbiri ile tanışan Hawk ve Tim ilişkilerini gizliden sürdürür.

Diğer yandan baskıcı antikomünist senatörün açığını arayan ve hakkında eş cinsel eğilimleri olduğu kanıtların peşine düzen Hawk, diğer yandan da sevgilisi ile olan ilişkisini gizliden devam ettirecektir. Dizinin geçtiği diğer zaman da 1986 yılıdır. Evlenmiş ve çocukları olan Hawk, ansızın eski sevgilisinden haber alır. Uuzn zamandır AIDS hastası olan Tim ile yüzleşecektir.

Dizi eş cinselliğin suç olduğu dönemlerdeki karmaşayı, komünist avını ve bu sırada doğam eş cinsel aşkı konu ediniyor. Günümüzde ADB’de eş cinsel evlilik de yasallaştı. Eş cinselliğin artık “devlet meselesi” olmadığı ülkelerin dünyanın en gelişmiş teknolojiye ve ekonomiye sahip olmaları da ilginçtir. Toplumu ve bireyleri her türlü kişisel özellikleri ve cinsel yönelimleri ile kabul edip herkesin kendini ifade ettiği toplumlar yükselirken, tam tersi toplumlar çöküşe devam ediyor.

Eş cinselliğin yasak ve ölüm cezasının olduğu ülkeler dünyanın en geri kalmış ve barbar ülkeleridir ki sadece eş cinseller değil hiç bir kimsenin söz hakkı olmaz. Örneğin İran ve Afganistan gibi ülkelerde insanın değeri sıfırdır. Fakat günümüzde ırkçılık ve ten farkından dolayı siyah tenlilere şiddet ABD’de homofobiden daha büyük bir sorun olarak devam ediyor.

Dizi puanlaması IMDb

7.5
TOPLAM PUAN
Screenplay: 7
Görüntü: 7
Oyunculuk: 8
Akıcılık: 7
LGBT Tema: 8
Siyasi Tema: 8
Fellow Travelers (2023) Puanlaması

Yorumlar

WORDPRESS: 0